Trwa ładowanie...
dco5jzt

Action: Termin sporządzenia planu restrukturyzacji to 31 października

Warszawa, 19.09.2016 (ISBnews) - Sędzia-komisarz na wniosek zarządcy przedłużył terminy na sporządzenie planu restrukturyzacyjnego, spisu wierzytelności Action do 31 października oraz oraz spisu masy sanacyjnej - do 15 października, podała spółka.

Share
dco5jzt

"Zarząd Action S.A. w restrukturyzacji informuje, iż otrzymał zarządzenie sędziego - komisarza z dnia 15 września 2016 r. wydanego w postępowaniu sanacyjnym Action S.A. (sygn. akt X GRs 8/16), w którym sędzia - komisarz na wniosek zarządcy z dnia 1 września 2016 r. przedłużył terminy do sporządzenia planu restrukturyzacyjnego, spisu wierzytelności oraz spisu masy sanacyjnej. Sędzia - komisarz określił następujące terminy do sporządzenia powyższych dokumentów:

- plan restrukturyzacyjny i spis wierzycieli do dnia 31 października 2016 r.

- spis inwentarza masy sanacyjnej do dnia 15 października 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Ponadto na podstawie tego zarządzenia określono terminy składania sprawozdań rachunkowych: będą one składane za okresy obejmujące 2 miesiące w terminie 1 miesiąca kalendarzowego następującego po danym okresie sprawozdawczym, przy czym pierwsze sprawozdanie za okres od dnia 1 sierpnia 2016 r. do dnia 30 września 2016 r. powinno być sporządzone do dnia 31 października 2016 r., podała także spółka.

dco5jzt

W połowie sierpnia prezes Action Piotr Bieliński zapewniał w rozmowie z ISBnews, że sytuacja spółki jest stabilna i kontrolowana oraz zakładał, że zatwierdzenie propozycji sanacyjnych powinno nastąpić do końca października. Jak wówczas informował, dywidenda ma zostać wypłacona, ale jej wypłata może się opóźnić.

23 czerwca br. akcjonariusze Action zdecydowali na zwyczajnym walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu kwoty 16,9 mln zł na dywidendę, czyli 1 zł na akcję. Dzień dywidendy ustalono na 20 września 2016 r., a termin wypłaty na 5 października 2016 roku.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

dco5jzt

Podziel się opinią

Share
dco5jzt
dco5jzt