Trwa ładowanie...
dgww36r

Action utworzy z niemieckim partnerem spółkę na bazie aktywów spółki Devil

05.07. Warszawa (PAP) - Action podpisała list inwestorski, planuje utworzyć spółkę z niemieckim partnerem na bazie aktyw spółki Devil - podał Action w komunikacie...

dgww36r
dgww36r

05.07. Warszawa (PAP) - Action podpisała list inwestorski, planuje utworzyć spółkę z niemieckim partnerem na bazie aktyw spółki Devil - podał Action w komunikacie prasowym.

Zgodnie z podpisanym listem Action ma objąć 1,6 mln udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym nowo powstałej spółki Devil GmbH za wkład pieniężny o wartości 1,6 mln euro. Uzyska pakiet większościowy.

"Chcemy zaangażować się w bardzo perspektywiczny podmiot na największym rynku IT w Europie. Devil to czwarta pod względem rozpoznawalności marka wśród dystrybutorów IT w Niemczech. Razem z partnerem powołujemy nową spółkę, jednak posiadającą wszystkie aktywa niezbędne do funkcjonowania i rozwijania biznesu od zaraz. Mowa o systemie informatycznym, bazach danych i znakomitej części kontraktów oraz kontynuowania relacji na bazie poprzedniej działalności spółki Devil. Naszym strategicznym założeniem jest zbudowanie bardzo silnego, lokalnego dystrybutora, operującego na bazie kontraktów pozyskanych od producentów obecnych na rynku w Niemczech. Liczymy na szybki zwrot z inwestycji, pomoże nam w tym charakter tamtejszego rynku. Po pierwsze jest on siedmiokrotnie większy od polskiego, po drugie operuje na wyższych marżach, co nam bardzo odpowiada, bo pozwoli więcej zarobić. Dostrzegamy też synergie. (...) Devil to też drzwi do zwiększenia sprzedaży naszych marek własnych, ActiveJet i Actis. Chcemy zbudować zupełnie
nową pozycję Devil" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Bieliński, prezes Action.

Action podał, że nowo powstały podmiot będzie posiadał aktywa niezbędne do generowania zysku już od początku swojej działalności.

dgww36r

"Przez ostatnie miesiące analizowaliśmy wiele spółek, jednak pojawiła się szansa, aby na bazie Devila stworzyć w krótkim czasie nową, nieobciążoną ryzykiem spółkę na największym rynku IT w Europie. Niemiecki partner daje nam przede wszystkim sprawdzony model współpracy z dotychczasowymi kontrahentami, z którymi łączą go ugruntowane relacje biznesowe. Co ważne, możemy dokonać transakcji, która nie obciąży znacznie naszych finansów, a zapewni wielokrotnie lepsze perspektywy rozwoju w porównaniu do tego, co oferowały nam inne analizowane podmioty. Poza tym model transakcyjny zawiera w sobie duży potencjał realizacji marży. Zaznaczam, że nie jest to koniec naszych poszukiwań. Nadal przyglądamy się wielu spółkom i mamy zamiar być aktywni w tym obszarze" - powiedział cytowany w komunikacie Marek Szarrasa, doradca zarządu ds. nowych inwestycji.

Warunkiem zawieszającym dla transakcji jest uzyskanie zgody na koncentrację przez niemiecki organ do spraw ochrony konkurencji.(PAP)

pel/ jtt/

dgww36r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgww36r