Trwa ładowanie...
d386e3n
30-09-2016 11:38

Action złoży wniosek do sądu o przedłużenie terminu złożenia listy wierzycieli

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Action złoży wniosek do sądu o przedłużenie terminu złożenia listy wierzycieli wobec pierwotnie planowanego terminu (do końca października), co da dodatkowy czas na ostateczne oszacowanie puli wierzytelności, jak również przygotowanie planu restrukturyzacyjnego i strategii, poinformował prezes Piotr Bieliński. 

d386e3n
d386e3n

"Złożymy wkrótce pismo o przedłużenie o miesiąc, do dwóch terminu złożenia listy wierzycieli. Mamy ku temu argumenty. Da to nam również więcej czasu na opracowanie planu restrukturyzacyjnego i strategii" - powiedział Bieliński podczas konferencji prasowej.

Według słów prezesa, dłuższy czas na opracowanie listy wierzycieli pozwoli uwzględnić takie rozliczenia, jak chociażby zwroty, rabaty, bonusy (wyliczane na koniec kwartału) i w efekcie może wyraźnie zredukować ostateczną pulę wierzytelności. Wstępne szacunki zakładają, że kwota może wahać się w granicach 300-400 mln zł (w tym 100 mln zł z tytułu obligacji), bez uwzględnienia kwoty ok. 40 mln zł (bez odsetek) oczekiwanej przez urzędy skarbowe. Bieliński ocenia, że nie ma wierzyciela, który może mieć ponad 20% puli.

Ponadto będzie to czas na "wyprzedanie towaru kosztem dostawców, którzy nie pomagają" spółce. Wcześniej spółka planowała złożyć plan restrukturyzacyjny i wykaz wierzycieli do końca października. Według słów prezesa, ma być podział wierzycieli na tych którzy zaszkodzili i pomogli spółce.

"W ramach dokumentacji sądowej ws. sanacji w lipcu złożyliśmy wstępne szacunki mówiące o generowaniu jednostkowo 110-170 mln zł miesięcznie. Scenariusz jest lepszy niż sądziliśmy. Po sierpniu jest to ok. 200 mln zł na poziomie grupy i 146 mln zł jednostkowo, a we wrześniu oczekujemy dalszego progresu. Nie chcemy zmniejszyć skali biznesu, a sanacja daje czas by zmienić się całkowicie" - dodał Bieliński.

d386e3n

Action rozmawia z obligatariuszami, a także z dostawcami i już w sierpniu ułożył się z Intelem i generuje z tego tytułu znaczące obroty. Ponadto rozmawia również z bankami o gwarancjach, co pozwoli na rozwój biznesu.

"Sanacja jest po to, żeby wyczyścić grupę. Stawiamy na Internet, logistykę i pełną ofertę, szybszą rotację i brak towaru zalegającego na magazynie" - wskazał prezes.

Plany restrukturyzacyjne Action obejmują znaczne ograniczenie finansowania niskorentownych kontraktów oraz projektów, koncentrację na dalszym rozwoju kanałów dystrybucji, opartych o budowę wartości dodanej o najwyższej rentowności oraz najszybszym spływie należności, jak również konsolidację grupy z naciskiem na budowanie e-commerce i wykorzystanie zaplecza logistycznego.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

d386e3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386e3n