Trwa ładowanie...
d2013xa
d2013xa

AD.Drągowski będzie finansować rozwój z kredytów

29.9.Warszawa (PAP) - Agencja pośrednictwa obrotu nieruchomościami AD.Drągowski, która zadebiutowała w poniedziałek na GPW, będzie finansować rozwój głównie z kredytów, choć nie...
Share
d2013xa

29.9.Warszawa (PAP) - Agencja pośrednictwa obrotu nieruchomościami AD.Drągowski, która zadebiutowała w poniedziałek na GPW, będzie finansować rozwój głównie z kredytów, choć nie wyklucza przeprowadzenia emisji, gdy koniunktura się poprawi - powiedział dziennikarzom Łukasz Drągowski, prezes spółki.

"Myślę, że będziemy finansować rozwój z kredytów. Nie wykluczamy emisji, ale czekamy na poprawę koniunktury" - powiedział Drągowski, po uroczystości debiutu spółki.

Prezes dodał, że w pierwszej kolejności spółka sprzedałaby pakiet starych akcji. Później przeprowadziłaby emisję nowych akcji.

d2013xa

AD. Drągowski zamierzał przeprowadzić emisję w czerwcu. Oferta nie doszła jednak do skutku. Spółka planowała zaoferować 5 mln akcji serii C i pozyskać do 20 mln zł.

Spółka informowała wtedy, że kapitał pozyskany z emisji chce przeznaczyć na zakup lokali biurowych i lokali do dalszej odsprzedaży. Na ten cel chciała przeznaczyć 10 mln zł. Pozostałe środki miały być wydane na rozwój sieci jednostek handlowych.

Prezes Drągowski powiedział w poniedziałek, że spółka zamierza się skoncentrować na skupie i odsprzedaży nieruchomosci.

"Interesują nas głównie mieszkania 1-2 pokojowe na rynku wtórnym" - powiedział prezes.

d2013xa

Agencja chce też poszerzyć sieć swoich punktów handlowych. W Warszawie mają powstać kolejne 2-3 biura.

W 2007 roku AD. Drągowski miał 11 mln zł przychodów i 1,08 mln zł zysku netto.

Spółka zapowiada, że tegoroczne wyniki nie będą gorsze.

AD. Drągowski pośredniczy przy transakcjach na rynku nieruchomościami, dokonuje na zlecenie obrotu nieruchomościami, prowadzi usługi doradcze dotyczące nieruchomości, prowadzi też doradztwo kredytowe.

d2013xa

Firma działa na rynku nieruchomości lokalowych, budynkowych i gruntowych (mieszkania, domy, działki gruntów, nieruchomości przemysłowe, komercyjne, rekreacyjne i rolne).

AD. Drągowski zadebiutował w poniedziałek na GPW.

Do obrotu wprowadzonych zostało 400.000 akcji serii B. Kurs odniesienia wynosił 2 zł. Na otwarciu kurs spółki wzrósł o 50 proc. do 3 zł, a o godz. 10.45 za jedną akcję spółki płacono 7,09 zł, po wzroście o 254,5 proc. Właściciela zmieniło ponad 26,5 tys. akcji. (PAP)

pel/ gor/

d2013xa

Podziel się opinią

Share
d2013xa
d2013xa