Advent nie popiera wypłaty dywidendy z ubiegłorocznego zysku WSiP

04.02. Warszawa (PAP) - Advent International, który w wezwaniu kupił ponad 75 proc. akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, nie popiera wypłaty dywidendy z zysku osiagniętego...

04.02. Warszawa (PAP) - Advent International, który w wezwaniu kupił ponad 75 proc. akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, nie popiera wypłaty dywidendy z zysku osiagniętego przez spółkę w 2009 roku - poinformowała dziennikarzy Monika Morali-Efinowicz, dyrektor zarządzający funduszu private equity.

Transakcja, w wyniku której Advent nabył akcje WSiP w wezwaniu odbyła się 3 lutego, a jej rozliczenie będzie 8 lutego.

"Spółka potrzebuje kapitału na dalszy rozwój. W momencie, gdy staniemy się akcjonariuszem, nie spodziewałabym się wypłaty dywidendy. Naszą strategią jest reinwestować zyski" - powiedziała dyrektor, pytana o plany dotyczące wypłaty dywidendy z zysku osiągniętego przez WSiP w 2009 roku.

Dodała, że spółka będzie brała aktywny udział w konsolidacji rynku podręczników.

Przedstawiciele Adventu prowadzą obecnie prace nad wycofaniem WSiP z giełdy.

"Najchętniej doprowadzilibyśmy do przymusowego wykupu akcji" - powiedziała Morali-Efinowicz.

Po odliczeniu akcji własnych skupionych ostatnio przez wydawniczą spółkę, udział Adventu wynosi 84 proc. akcji pozostających w obrocie. Aby przeprowadzić squeeze out fundusz musi mieć 90 proc. akcji. Wówczas może ogłosić przymusowy wykup akcji na GPW.

Pahoa Investments, pośrednio kontrolowana przez fundusze zarządzane przez Advent International, w listopadzie ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich będących w obrocie akcji WSiP. Oferowana cena za jedną akcję wyniosła początkowo 16,35 zł, ale w styczniu została podniesiona do 17,15 zł.

Przedstawiciele Adventu zapowiedzieli, że przejęcie WSiP to prawdopobnie nie jedyna akwizycja przewidywana w tym roku na polskim rynku.

"Planujemy co najmniej jeszcze jedną transakcję" - powiedziała dyrektor.

W kręgu zainteresowań funduszu są spółki z sektora dóbr konsumenckich, ochrony zdrowia, finansów, mediów i telekomunikacji oraz sektora produkcji i przemysłu.(PAP)

epo/ gor/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)