Trwa ładowanie...
d3nuq0j

Advent zebrał łącznie 13 mld USD do funduszu, będzie inwestować m.in. w Polsce

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Advent International - jeden z największych inwestorów typu private equity - ogłosił zakończenie trwającego zaledwie 6 miesięcy procesu zbierania funduszu Advent International GPE VIII Limited Partnership (GPE VIII), o łącznych zapisach w wysokości 13 mld USD (12 mld euro). Będzie koncentrował się m.in. na Polsce.

Share
d3nuq0j

"Globalny fundusz GPE VIII będzie kontynuował strategię realizowaną z sukcesem przez wcześniejsze programy Adventu, przeprowadzając transakcje wykupu, rekapitalizacji oraz transakcje kapitałowe typu 'growth equity', koncentrując się głównie na rynkach Europy, w tym Polski, Ameryki Północnej i innych wybranych regionach świata, takich jak Azja czy Ameryka Łacińska" - czytamy w komunikacie.

"W Polsce jest wiele firm z dużym potencjałem wzrostu zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, ale do realizacji swoich planów często brakuje im kapitału. Advent jest w stanie dostarczyć im nie tylko potrzebne fundusze, ale także międzynarodową wiedzę i sektorowe doświadczenie, niezbędne do wprowadzenia firmy na kolejny poziom rozwoju" - powiedział partner zarządzający Advent International we Frankfurcie Ralf Huep, cytowany w komunikacie.

Według niego, Polska ma do zaoferowania wiele interesujących możliwości inwestycyjnych wspieranych przez innowacyjność i umiejętności polskich przedsiębiorców. W efekcie niezmiennie pozostaje atrakcyjnym rynkiem dla Adventu.

Fundusz będzie się koncentrował na pięciu sektorach, w których ma największe doświadczenie i wiedzę: (1) usługi biznesowe i finansowe, (2) ochrona zdrowia, (3) przemysł, (4) handel detaliczny, dobra konsumenckie i rozrywka oraz (5) technologie, media i telekomunikacja.

d3nuq0j

W wybranych regionach i kluczowych sektorach Advent będzie poszukiwał celów inwestycyjnych wśród spółek z największym potencjałem operacyjnym, a następnie aktywnie współpracował z ich zespołami zarządzającymi na rzecz wzrostu przychodów i zysków.

Środki z funduszu GPE VIII będą inwestowane przez zespół ponad 130 ekspertów ds. inwestycji z całego świata, w tym z Polski. Dodatkowo, będą oni mogli korzystać z wiedzy i wsparcia specjalistów inwestujących fundusz LAPEF dedykowany Ameryce Łacińskiej.

Poprzedni globalny fundusz Adventu zamknął się zapisami w wysokości 10,8 mld USD (8,5 mld euro).

Advent International to jeden z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych inwestorów private equity. Fundusz zainwestował łącznie 30 mld USD (23 mld euro) w ponad 300 transakcji typu private equity w 40 krajach na świecie. Wg danych na dzień 31 grudnia 2015 roku firma zarządzała aktywami o wartości 29 mld USD (27 mld euro), które nie obejmują 13 mld USD (12 mld euro) zebranych w ramach funduszu GPE VIII.

(ISBnews)

d3nuq0j

Podziel się opinią

Share
d3nuq0j
d3nuq0j