Trwa ładowanie...
d1p13td

Aforti Holding: Obroty na platformie wymiany walut wzrosły o 8% r/r w X

Warszawa, 03.11.2016 (ISBnews) - Obroty na platformie wymiany walut Aforti Holding wzrosły o 8% r/r i wyniosły 2,89 mln euro w październiku br., poinformowała spółka. Wartość udzielonych pożyczek w tym czasie wyniosła 194 tys. zł i wzrosła o 224%, podano również.

Share
d1p13td

"Licząc od początku roku, Aforti Exchange przekroczyła 21 mln euro pod względem wartości obrotu na platformie. Jest to wynik bardzo dobry w porównaniu do poprzedniego roku. Jeśli chodzi o dynamikę rozwoju, to jest ona nadal zadowalająca. Jednak aby zrealizować zakładane cele do 2018 r., musimy ją poprawić. W tym celu zgodnie ze strategią będziemy prowadzić działania zmierzające do ekspansji na innych rynkach europejskich" - powiedział prezes Klaudiusz Sytek, cytowany w komunikacie.

Spółka Aforti Finance w październiku 2016 r. udzieliła pożyczki o łącznej wartości 194 tys. zł. Był to wynik lepszy o ok. 224% r/r. Od początku roku firma udzieliła pożyczki na łączną kwotę 2 474,5 tys. zł, co stanowi wzrost o ok 103% r/r. W październiku 2016 r. wartość złożonych wniosków była wyższa o 39% r/r i wyniosła 1 308 tys. zł. Natomiast liczba złożonych wniosków wzrosła r/r o 11%, podano również.

"Systematycznie notujemy wzrosty zarówno jeśli chodzi o wolumeny jak i wartości udzielanych pożyczek. Dynamika rozwoju Aforti Finance nadal jest bardzo dobra, co pokazuje nam, jak duże jest zapotrzebowanie rynku na tego typu usługi finansowe" - powiedział Sytek.

Spółka windykacyjna Aforti Collections, która została zarejestrowana na początku października w pierwszym miesiącu działalności osiągnęła 1 mln zł wartości nominalnej zleceń windykacyjnych, podano również.

Aforti Holding S.A. pełni funkcję spółki holdingowej dla dwóch kluczowych podmiotów, które oferują komplementarne usługi finansowe dla klientów o szerokim spektrum portfelowym oraz dla spółki Aforti Ac Sp. z o.o. prowadzącej działalność księgowo-rachunkową i rozliczeniową dla innych podmiotów w grupie. Od 2011 roku jest notowana w alternatywnym systemie obrotu na rynku New Connect.

(ISBnews)

d1p13td

Podziel się opinią

Share
d1p13td
d1p13td