Trwa ładowanie...

Agata Młynarska odchodzi ze "Skarbu". Wszystko przez 500+

W najnowszym numerze bezpłatnego miesięcznika znalazły się dwa artykuły, krytycznie oceniające rządowy program 500+. To nie spodobało się internautom. Oto efekt.

Agata Młynarska odchodzi ze "Skarbu". Wszystko przez 500+Fot: Jacek Bereźnicki
d3f8tcf
d3f8tcf

W najnowszym numerze bezpłatnego miesięcznika znalazły się dwa artykuły, krytycznie oceniające rządowy program 500+. To nie spodobało się internautom. Efekt? Wycofano cały nakład październikowego "Skarbu", a jego redaktor naczelna - Agata Młynarska, rezygnuje z funkcji.

W pierwszym artykule Mariusz Nowik opisał możliwe negatywne konsekwencje gospodarcze wynikające z programu 500+, w tym nieaktywność zawodową części kobiet, czy też wydawanie dodatkowych pieniędzy przez rodziców np. na używki.

W drugim tekście Hanna Bakuła oceniła, że program ten jest niesprawiedliwy, gdyż to samotnym matkom trudniej jest uzyskać dodatkowe pieniądze, a w bogatszych rodzinach środki te przyznawane są dopiero na drugie dziecko.

d3f8tcf

Burza rozpętała się w social mediach, gdzie internauci nie szczędzili słów skierowanych do Rossmanna. Sieci zarzucano m.in. stygmatyzowanie ubogich rodzin, które korzystają z 500+ - czytamy na Wirtualnemedia.pl. Firma postanowiła przeprosić za publikację obu artykułów i wycofać pozostałą część nakładu październikowego "Skarbu".

Młynarska w oświadczeniu dla Wirtualnemedia.pl podkreśliła, że teksty o 500+ zostały wcześniej zaakceptowane przez przedstawicieli Rossmanna i nikt nie miał do nich jakichkolwiek zastrzeżeń. Ponadto artykuły miały być napisane na specjalne życzenie sieci drogerii Rossmann. W związku z sytuacją Młynarska zrezygnowała z pełnienia funkcji redaktor naczelnej "Skarbu".

d3f8tcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f8tcf