Trwa ładowanie...
d113r24
d113r24

Agora chce uzyskać rentowność kanału Kiwi TV w 4-5 lat

Warszawa, 18.02.2016 (ISBnews) - Agora chce osiągnąć próg rentowności kanału Kiwi TV w ciągu 4-5 lat, poinformował prezes Bartosz Hojka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d113r24

"Obawiamy się, że może to zająć chwilę dłużej [niż 3 lata], z dwóch powodów: co najmniej kilka miesięcy zajmie Emitelowi dojście do pełnego zasięgu nowego multipleksu, po drugie, dlatego, że w oczywisty sposób rynek wzbogacony o 7 nowych kanałów będzie bardziej konkurencyjny. Zakładamy, że to będzie okres raczej 4-5-letni" - powiedział Hojka podczas konferencji prasowej.

Agora jest obecnie na etapie kompletowania nowego zespołu oraz prac projektowych nad ramówką. Spółka chce wykorzystać potencjał zespołów istniejących w grupie projektów, jednak nie wyklucza pozyskiwania specjalistów z rynku, dodał prezes.

W grudniu ub.r. Green Content - spółka zależna Agory - otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesję na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym programu telewizyjnego pod nazwą "Kiwi TV". Kanał ma wystartować jesienią 2016 r.

d113r24

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej - oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.

(ISBnews)

d113r24

Podziel się opinią

Share

d113r24

d113r24