Trwa ładowanie...
d3ashrp

Agora spodziewa się spadku wydatków na reklamę w II półroczu r/r (opis)

16.10.Warszawa (PAP) - Agora spodziewa się, że w drugim półroczu
tego roku wydatki na reklamę w prasie codziennej będą o ok. 3-5
proc. niższe od ubiegłorocznych - poinformowała...

d3ashrp
d3ashrp

16.10.Warszawa (PAP) - Agora spodziewa się, że w drugim półroczu tego roku wydatki na reklamę w prasie codziennej będą o ok. 3-5 proc. niższe od ubiegłorocznych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Wraz z globalnym kryzysem finansowym oraz niestabilną sytuacją makroekonomiczną, Agora dostrzega niepokojące trendy na prasowym rynku reklamy" - podała spółka.

Spółka podała, że szacunki wydatków na reklamę w dziennikach, oparte o dostępne źródła danych wskazują, że negatywna dynamika w okresie wakacyjnym utrzymała się we wrześniu i oznacza kontynuację podobnego trendu przez najbliższe miesiące.

"W związku z powyższym, spółka oczekuje, że w drugim półroczu 2008 roku wydatki na reklamę w prasie codziennej będą o ok. 3-5 proc. niższe od ubiegłorocznych" - poinformowała Agora.

d3ashrp

W sierpniu Agora podwyższyła prognozy wzrostu rynku reklamy w 2008 roku do 12 proc. z wcześniejszych 10-11 proc., po zwyżce rynku reklamy o 17 proc. w pierwszym półroczu, jednak podała wtedy, że spodziewa się w II półroczu ochłodzenia rynku reklamy, ale wynikającego raczej z efektu wysokiej bazy, a nie z potencjalnego spowolnienia gospodarki.

Spółka prognozowała wtedy wzrost wydatków na reklamę w dziennikach o 4-5 proc. w 2008 roku.

Według sierpniowych szacunków Agory w pierwszym półroczu 2008 roku wzrost wydatków na reklamę w dziennikach wyniósł 8 proc., natomiast w magazynach prawie 10 proc.(PAP)

morb/ bas/ asa/ gor/

d3ashrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ashrp