Trwa ładowanie...
d1r15x7

Ailleron przedstawi 10 marca plany strategiczne na najbliższe lata

Warszawa, 01.03.2016 (ISBnews) - Ailleron przedstawi 10 marca plany strategiczne na najbliższe lata, podała spółka.

Share
d1r15x7

"W 2015 roku podpisaliśmy rekordową liczbę umów, które będą mieć wpływ na przychody oraz zyski zarówno w roku 2016, jak i kolejnych latach. Część projektów realizowana jest w modelu transakcyjnym Revenue Share, w którym co prawda koszt wdrożenia jest naszą inwestycją, ale Ailleron zachowuje na lata prawo do udziału w zyskach kontrahenta ze sprzedaży produktów powstałych na bazie naszych technologii. W 2015 roku tego typu umowy podpisaliśmy na wdrożenie Halodzwonków dla bułgarskiego operatora MTel oraz Nowoczesnej Poczty Głosowej dla Plusa. W ostatnim kwartale ubiegłego roku z sukcesem zakończyliśmy proces tranzycji 40 systemów informatycznych T-Mobile Polska. Ten proces był na tyle kluczowy, że warunkował uruchomienie 5-letniego odpłatnego okresu zarządzania systemami operatora. Wygrany przetarg, którego wartość szacuje się na 100 mln zł, w najbliższych 5 latach, będziemy realizować z naszym partnerem - firmą WIPRO, a pierwsze znaczące zyski wynikające z umowy odnotujemy dopiero w 2016 roku" - powiedział
dyrektor finansowy Ailleron Łukasz Juśkiewicz, cytowany w komunikacie.

Podpisanie umowy z bułgarskim operatorem MTel otwiera przed Ailleron SA nowe możliwości rozwoju. Kontrahent należący do grupy Telekom Austria Group (TAG) świadczy swoje usługi telekomunikacyjne również w Austrii, Białorusi, Słowenii, Chorwacji, Serbii oraz Macedonii. Kontrakt otworzył przysłowiową furtkę do przyszłej obsługi ponad 23 mln abonentów grupy TAG, podano w informacji.

"Za nami bardzo pracowity rok, zarówno pod względem rozwoju firmy, jak i naszych flagowych produktów. Przeszliśmy rebranding oraz zadebiutowaliśmy na głównym parkiecie GPW. Dzięki środkom z emisji akcji rozwinęliśmy nasze flagowe produkty oraz zainwestowaliśmy w ich sprzedaż międzynarodową. LiveBank został bardzo dobrze przyjęty na rynkach zagranicznych, w wyniku czego podpisaliśmy kontrakt na rynku azjatyckim, a dokładniej w Singapurze i Malezji. Natomiast w IV kwartale zakończyliśmy wdrożenie dla Commerzbank w Niemczech. Świetnie sprzedaje się również iLumio - produkt dedykowany głównie branży hotelarskiej. W 2015 roku iLumio zostało wdrożone w 25 obiektach, dzięki czemu z naszego produktu korzysta już ponad 10 000 pokoi hotelowych. Umocniliśmy naszą pozycję również w branży medycznej realizując kolejne 3 wdrożenia w szpitalach. Już teraz wdrażamy i negocjujemy kontrakty zagraniczne, o czym więcej opowiemy na zbliżającej się konferencji. Warto również wspomnieć o sektorze finansowym, w którym w 2015 roku
podpisaliśmy największe w historii kontrakty na wdrożenia naszego mobile i internet bankingu. Tym razem dla Banku Pocztowego i Santander Consumer Bank" - dodał prezes Rafał Styczeń, cytowany w komunikacie.

d1r15x7

Ailleron zamknął 2015 przychodami ze sprzedaży na poziomie 68,2 mln zł, co jest poziomem wyższym o 27% w odniesieniu do roku ubiegłego. Firma wykazała również wyższą EBITDA - cztery kwartały roku ubiegłego zamknęły się rentownością na poziomie 12 mln zł, w porównaniu z 11 mln w 2014 roku. Istotnym jest to, że wynik ostatniego roku został częściowo obciążony wydatkami związanymi z uruchomieniem kluczowych długoletnich projektów, takich jak wdrożenie Halodzwonków dla bułgarskiego operatora telefonicznego Mtel, Poczty Głosowej 3gen w Polkomtel, przejęcie zarządzania i rozwoju systemami T-Mobile czy inwestycje w sprzedaż iLumio i LiveBank na rynkach zagranicznych. Wszystkie te projekty stanowią solidny fundament przychodów i zysków spółki w kolejnych latach, wskazano również.

Ailleron (dawniej Wind Mobile) jest integratorem i dostawcą autorskich rozwiązań teleinformatycznych umożliwiających operatorom mobilnym oferowanie nowoczesnych usług i generowanie dodatkowych przychodów. Pod koniec września 2015 roku firma zadebiutowała na głównym rynku GPW po przejściu z NewConnect.

(ISBnews)

d1r15x7

Podziel się opinią

Share
d1r15x7
d1r15x7