Trwa ładowanie...
d10kw98

Akcjonariusze Best zdecydują 15 czerwca o splicie akcji w stosunku 1:4

Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Best zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 15 czerwca m.in. o podział akcji w stosunku 1 do 4, podała spółka. Ponadto Best podjął działania, dzięki którym akcje spółki zostaną przeniesione do systemu notowań ciągłych.

Share
d10kw98

Obecnie akcje Best są notowane w systemie jednolitym (tzw. podwójny fixing).

"Best właśnie zawarł umowę z Domem Maklerskim BOŚ, który będzie pełnić rolę animatora akcji. Spółka postanowiła także przystąpić do programu wspierania płynności, w związku z czym akcje Best przeniesione zostaną do systemu notowań ciągłych" - czytamy w komunikacie.

Wśród planowanych przez Best działań jest także podział akcji spółki w stosunku 1 do 4. Taka propozycja znalazła się w porządku obrad walnego zgromadzenia, zwołanego na 15 czerwca br. Obecnie kapitał zakładowy Best dzieli się na ponad 5,2 mln akcji o wartości nominalnej 4 zł każda. Na GPW za akcje spółki płacono ostatnio po 29,80 zł.
W wyniku planowanego splitu, łączna liczba akcji wzrośnie do ponad 20,8 mln sztuk, wartość nominalna każdej akcji będzie wynosić 1 zł, a liczba akcji w wolnym obrocie wzrośnie do ponad 500 tys., podkreślono w materiale.

"Free float naszych akcji pozostaje niewielki, jednak dzięki temu, że od lat jesteśmy spółką giełdową, spełniamy najwyższe standardy informacyjne. Systematycznie rozwijamy także nasze działania z zakresu relacji inwestorskich. Liczę, że dzięki zwiększeniu liczby akcji w obrocie w wyniku podziału oraz przejściu do notowań ciągłych, inwestorzy będą interesować się nie tylko obligacjami, lecz również akcjami Best" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

d10kw98

"Obecnie nie mamy w planach sprzedaży istniejących akcji ani planów emisji nowych. Jednak w długim okresie firma potrzebuje różnych źródeł pozyskiwania finansowania i dlatego chcemy być otwarci również na rynek akcji. Jako główny akcjonariusz, podtrzymuję moje długookresowe zaangażowanie w spółkę - zapowiedział prezes.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d10kw98

Podziel się opinią

Share
d10kw98
d10kw98