Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Akcjonariusze Boruta-Zachem zdecydowali o przejściu na GPW z NC

Warszawa, 17.02.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Boruta-Zachem zdecydowali o ubieganiu o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW akcji serii A spółki, wynika z uchwał walnego.

Share
d8f2qjb

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie postanawia o ubieganiu o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (?) akcji serii A spółki oraz podjęciu wszelkich działań faktycznych i prawnych związanych z przeniesieniem akcji serii A spółki notowanych dotychczas w alternatywnym systemie obrotu NewConnect do obrotu na rynku regulowanym organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych" - czytamy w uchwałach.

Wcześniej Boruta-Zachem podpisał umowę z Mercurius Dom Maklerski, który będzie odpowiedzialny za przeniesienie notowań akcji spółki z NewConnect na rynek główny GPW.

Boruta-Zachem poinformował również o postępującej zgodnie z harmonogramem budowie fabryki biosurfaktantów. Inwestycja ta jest współfinansowana ze środków z Unii Europejskiej. W listopadzie 2014 roku spółka pozyskała kontrakt ze spółką ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich na sprzedaż 100 t biosurfaktantów z tej fabryki, wart ponad 82,5 mln zł.

Boruta-Zachem S.A. działa w trzech obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów oraz prowadzi działalność badawczo rozwojową w zakresie innowacyjnych rozwiązań chemicznych do prac nad nowymi produktami. Boruta-Zachem SA posiada zakłady produkcyjne w Bydgoszczy i Zgierzu.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb