Trwa ładowanie...
d3k77sp

Akcjonariusze LW Bogdanka zdecydowali o włączeniu spółki do Grupy Enea

Warszawa, 17.08.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze Lubelskiego Węgla Bogdanka zdecydowali podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia o zmianach w statucie, a po zarejestrowaniu przez Sąd Rejestrowy, Bogdanka przystąpi do Grupy Enea oraz przyjmie Kodeks Grupy Enea, podała spółka.

Share
d3k77sp

"Przyjęte zmiany to drugi i ostatni krok w przygotowaniu statutu LW Bogdanka do wdrożenia ładu korporacyjnego Grupy Enea. Dzięki temu chcemy łatwiej i ściślej współpracować w ramach innowacyjnego koncernu surowcowo-energetycznego, w którym Bogdanka jest strategicznym aktywem wydobywczym" - powiedział wiceprezes ds. korporacyjnych Enei i członek rady nadzorczej LW Bogdanka Wiesław Piosik, cytowany w komunikacie.

Enea i Bogdanka zakończyły w połowie kwietnia br. pierwszą fazę integracji, której częścią była zmiana statutu Bogdanki w zakresie obowiązku działania w interesie Grupy Enea. Druga faza integracji polegała na dostosowaniu statutu LW Bogdanka w najbardziej możliwym stopniu do standardu Grupy Enea, przyjęciu Kodeksu Grupy Enea oraz przystąpieniu Bogdanki do Grupy Enea, dzięki czemu Bogdanka zostanie objęta wspólnym dla całej Grupy ładem korporacyjnym.

LW Bogdanka miała na koniec 2015 r. 14,4% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 22,5% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d3k77sp

Podziel się opinią

Share
d3k77sp
d3k77sp