Trwa ładowanie...
d3ulh70
16-02-2017 16:06

Akcjonariusze Mabionu zdecydowali o podniesieniu kapitału max. o 4,5 mln akcji

Warszawa, 16.02.2017 (ISBnews) - Akcjonariusze Mabionu zdecydowali o upoważnieniu zarządu spółki do podwyższenia kapitału spółki o maks. 4,5 mln akcji - po cenie nie niższej niż 84 zł, wynika z uchwał walnego. Akcje mogą zostać zaoferowane w ramach oferty publicznej i mogą być notowane na GPW, lub innej giełdzie w Europie lub też w USA. 

d3ulh70

"Zarząd jest upoważniony do dokonania jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego spółki o kwotę nie większą niż 450 000 zł poprzez emisję nie więcej niż 4 500 000 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 0,10 zł każda, w ramach czego: (i) podwyższenie kapitału zakładowego o kwotę nie większą niż 400 000 zł poprzez emisję nie więcej niż 4 000 000 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 0,10 zł każda może nastąpić w trybie subskrypcji otwartej gdzie akcje będą emitowane w ramach oferty publicznej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wraz notowaniem na giełdzie papierów wartościowych na terytorium Europy (co obejmuje rynek regulowany prowadzony przez GPW w Warszawie) lub Stanów Zjednoczonych oraz (ii) podwyższenie kapitału zakładowego o kwotę nie większą niż 50 000 zł poprzez emisję nie więcej niż 500 000 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 0,10 zł każda może nastąpić w trybie subskrypcji prywatnej" - czytamy w uchwale.

Uchwała zarządu w sprawie ustalenia ceny emisyjnej akcji zostanie podjęta po konsultacji z radą nadzorczą, przy czym cena emisyjna za akcję nie może być niższa niż 84 zł lub równowartość tej kwoty wyrażoną w innej walucie, ustaloną przy zastosowaniu średniego kursu tej waluty ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski w dniu poprzedzającym jej ustalenie, czytamy dalej.

"Pozbawia się akcjonariuszy w całości prawa poboru w stosunku do akcji spółki emitowanych przez zarząd" - podano także.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d3ulh70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ulh70