Trwa ładowanie...
d44s1l7
18-11-2015 13:30

Akcjonariusze MCI upoważnili zarząd do emisji akcji w ramach kapitału docelowego

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - MCI Management może w kilku transzach podwyższyć kapitał zakładowy o maksymalnie 6,27 mln akcji (czyli o maksymalnie 10% w stosunku do obecnej liczby akcji) w ramach kapitału docelowego. Udzielone właśnie przez akcjonariuszy upoważnienie w tej sprawie dla zarządu obowiązuje przez 2 lata, podała spółka.

d44s1l7
d44s1l7

"Po bardzo intensywnym pod względem inwestycyjnym roku, nie zamierzamy zwalniać tempa i w kolejnym roku planujemy zwiększyć skalę akwizycji. Kapitał docelowy to idealne narzędzie do elastycznego pozyskiwania dodatkowego kapitału na wypadek pojawienia się na rynku ciekawych okazji inwestycyjnych" - powiedział prezes Tomasz Czechowicz, cytowany w komunikacie.

Za zgodą rady nadzorczej podwyższenie kapitału może się odbyć z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Akcje emitowane w ramach podwyższenia kapitału będą wydawane jedynie za wkłady pieniężne.

"Zgodnie z treścią podjętej uchwały, cena emisyjna akcji wydawanych w ramach kapitału docelowego nie będzie niższa niż wyższa z dwóch wartości:

- średnia ważona wolumenem cena akcji (VWAP) spółki na GPW z okresu kolejnych trzydziestu dni bezpośrednio poprzedzających dzień każdorazowego ustalenia przez zarząd spółki ceny emisyjnej akcji wydawanych w ramach kapitału docelowego,

- średnia ważona wolumenem cena akcji (VWAP) spółki na GPW z okresu kolejnych pięciu dni bezpośrednio poprzedzających dzień każdorazowego ustalenia przez zarząd spółki ceny emisyjnej akcji wydawanych w ramach kapitału docelowego" - podano w komunikacie.

MCI Management jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)

d44s1l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44s1l7