Akcjonariusze Polskiego Jadła mający 5,5 proc. akcji chcą jednomyślnie głosować ws spółki

30.09. Warszawa (PAP) - Siedmiu akcjonariuszy mniejszościowych Polskiego Jadła, które w piątek poinformowało o złożeniu wniosku o upadłość układową, posiadających łącznie ponad 5,5...

30.09. Warszawa (PAP) - Siedmiu akcjonariuszy mniejszościowych Polskiego Jadła, które w piątek poinformowało o złożeniu wniosku o upadłość układową, posiadających łącznie ponad 5,5 proc. akcji zdecydowało o zawiązaniu porozumienia mającego na celu jednomyślne głosowanie we wszystkich sprawach dotyczących spółki - poinformowała spółka w komunikacie.

Porozumienie na czas nieoznaczony zostało zawarte 26 września, czyli przed złożeniem przez zarząd spółki wniosku o upadłość układową. Członkowie porozumienia posiadają łącznie 2.587.000 akcji, czyli nieco ponad 5,5 proc. akcji spółki.

"My niżej podpisani akcjonariusze mniejszościowi spółki Polskie Jadło z siedzibą Krakowie oświadczamy, że posiadamy jednolitą wizję sposobu funkcjonowania i rozwoju spółki, a przedmiotowe porozumienie zawieramy w celu wspólnego, wzajemnie uzgodnionego, współdziałania dla jej dobra ukierunkowanego na jej rozwój, zobowiązując się do jednomyślnego wyrażania stanowiska we wszelkich sprawach dotyczących spółki, w tym podczas głosowań na zwyczajnych i nadzwyczajnych walnych zgromadzeniach akcjonariuszy zgodnie z ilością posiadanych głosów. Oświadczamy jednocześnie, iż prawa do korzystania z akcji nie są niczym ograniczone, w tym małżonkowie osób podpisujący porozumienie wyrażają na czynienie użytku z tych praw tam gdzie jest to wymagane (wspólność majątkowa)" - czytamy w komunikacie.

Do porozumienia przystąpili: Zuzanna Prawda-Karluto, posiadająca 265.000 akcji na okaziciela, Arkadiusz Karluto (400.000 akcji na okaziciela), Michał Wilbik (10.000 kcji na okaziciela), Piotr Cygan (315.000 akcji na okaziciela), Mirosław Koss (227.000 akcji na okaziciela), Mieczysław Cierpisz (240.000 akcji na okaziciela) oraz Bernadeta Ambicka - Szeląg (530.000 akcji na okaziciela).

W piątek Polskie Jadło podało, że złożyło do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, a jednym z istotnych powodów podjęcia takiej decyzji było wypowiedzenie umowy kredytowej rozliczanej we franku szwajcarskim przez Bank BNP Paribas. (PAP)

bas/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)