Trwa ładowanie...
d1brdom

Akcjonariusze Sfinks Polska zdecydowali o emisji do 3,5 mln akcji bez pp

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Sfinks Polska zdecydowali o emisji do 3,5 mln akcji serii N oferowanych w subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, wynika z uchwał walnego.
Share
d1brdom

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie (...) postanawia podwyższyć kapitał zakładowy spółki (...) w drodze emisji nowych akcji zwykłych na okaziciela serii N w liczbie nie mniejszej niż 1 i nie większej niż 3 500 000 sztuk, o wartości nominalnej 1,00 zł każda akcja" - czytamy w uchwale.

Akcje serii N zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej wybranym przez zarząd spółki osobom zaakceptowanym przez radę nadzorczą, spośród osób, które będą posiadały akcje spółki na koniec dnia poprzedzającego dzień otwarcia subskrypcji.

Inwestorom posiadającym co najmniej 1% głosów w spółce będzie przysługiwało prawo pierwszeństwa przydziału akcji serii N.

d1brdom

W uzasadnieniu do uchwały zarząd podkreśla, że sytuacja spółki pozwala na uzyskanie lepszych warunków kredytowych od warunków, na jakich spółka obecnie jest kredytowana, dzięki pozyskaniu dodatkowego kapitału. Wpłynie to na poprawę płynności, umożliwiającą realizację strategii i rozwój spółki.

"Uzasadnieniem dla wyłączenia prawa poboru akcji jest uzyskanie możliwości elastycznego proponowania akcji spółki wybranym przez zarząd spółki podmiotom" - czytamy w uzasadnieniu.

Sfinks Polska zarządza ponad 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią restauracji Sphinx (segment casual dining), Chłopskie Jadło (segment premium) i (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

(ISBnews)

d1brdom

Podziel się opinią

Share
d1brdom
d1brdom