Trwa ładowanie...
dsfucoy

Aktywa OFE spadły o 2,4% m/m do 149,1 mld zł w sierpniu

Warszawa, 03.09.2015 (ISBnews) - Aktywa otwartych funduszy emerytalnych (OFE) spadły o 2,4% w skali miesiąca do 149,1 mld zł na koniec sierpnia, podały Analizy Online. Jest to  najniższy wynik od grudnia 2014 roku.

Share
dsfucoy

"Wartość aktywów ulokowanych w funduszach emerytalnych odnotowała w sierpniu ujemną dynamikę - na poziomie -2,4%. Pod tym względem był to czwarty spadkowy miesiąc z rzędu. W ujęciu nominalnym wartość środków zgromadzonych w OFE spadła w sierpniu o ponad -3,7 mld zł. Wartość aktywów na koniec miesiąca wyniosła 149,1 mld zł, co jest najniższym wynikiem od grudnia 2014 roku" - czytamy w raporcie.

Spadek wartości aktywów to w głównej mierze pochodna ujemnego wyniku zarządzania. W sierpniu wyniósł on ok. -2,1 mld zł.

Innym czynnikiem wpływającym na spadek aktywów OFE była przewaga wypłat nad wpłatami. W lipcu ZUS przelał na rachunek funduszy 249 mln zł, jednak wartość środków przelanych w odwrotnym kierunku, w ramach tzw. suwaka, wyniosła 338 mln zł, podały Analizy Online.

dsfucoy

Największy spadek aktywów pod względem procentowym (2,92%) odnotował w sierpniu Pekao OFE. Z kolei w ujęciu nominalnym wartość aktywów spadła najmocniej w przypadku Nationale-Nederlanden OFE (-915 mln zł). Najlepiej spośród dwunastu funkcjonujących na krajowym rynku funduszy emerytalnych prezentował się Allianz Polska OFE, którego wartość aktywów spadła o 2,08%. W sierpniu żadnemu OFE nie udało się uniknąć spadku aktywów poniżej 2%.

(ISBnews)

dsfucoy

Podziel się opinią

Share
dsfucoy
dsfucoy