Trwa ładowanie...
d2gyhyh
d2gyhyh

Aktywa Quercus TFI spadły m/m do 3,43 mld zł na koniec listopada

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus TFI wyniosła 3 428,6 mln zł na koniec listopada br. wobec 3 450,6 mln zł miesiąc wcześniej. Obecne ceny polskich akcji są atrakcyjne i spółka nie traci nadziei na lepszą końcówkę roku, poinformował wiceprezes Paweł Cichoń.
Share
d2gyhyh

Na wartość aktywów pod zarządzaniem na koniec listopada 2015 r. składało się 2 943,2 mln zł ulokowanych w 9 subfunduszach Quercus Parasolowy SFIO, 145,1 mln zł w funduszu Quercus Absolute Return FIZ, 210,0 mln zł w funduszu Quercus Absolutnego Zwrotu FIZ, 35,9 mln zł w Acer Aggressive FIZ oraz 94,3 mln zł aktywów w ramach usługi asset management (bez uwzględnienia środków zainwestowanych w subfundusze/fundusze Quercus).

"W listopadzie ceny akcji na głównych światowych giełdach wahały się po październikowym odbiciu. Podobna sytuacja miała miejsce na rynkach obligacji. Umacniał się z kolei amerykański dolar, co wywoływało dalszą presję na notowania surowców. W Polsce ceny akcji spadały. WIG od początku roku jest już -6,8%" - powiedział dyrektor departamentu sprzedaży i wiceprezes Quercus TFI Paweł Cichoń, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że zamiast uspokojenia sytuacji politycznej po wyborach parlamentarnych, nadal byliśmy świadkami kontrowersyjnych pomysłów i działań ze strony polityków. Złoty i polskie obligacje skarbowe podlegały wahaniom.

d2gyhyh

Wyniki inwestycyjne Quercus TFI w listopadzie pogorszyły się - stopa zwrotu Quercus Turcja wyniosła minus 15,9%, Quercus lev - minus 32,27%, a Quercus Gold - minus 13,33%. Od początku roku najlepsze wyniki osiągnęły natomiast: Quercus Absolute Return FIZ +16,6% oraz Quercus Stabilny +12,9%. Ponadto na wyróżnienie zasługują wyniki: Quercus Absolutnego Zwrotu FIZ +13,2%, Quercus Selektywny +5,0%.

"Co do wyników sprzedażowych - saldo nabyć netto tym razem rozłożyło się na kilka grup produktowych. Do istniejących funduszy otwartych napłynęło 11 mln zł, do strategii asset management 10 mln zł i do nowego funduszu - Quercus Multistrategy FIZ 47 mln zł. Aktywa nowego funduszu nie zostały jeszcze uwzględnione w raportowanych aktywach pod zarządzaniem. Uważamy, że obecne ceny polskich akcji są atrakcyjne i nie tracimy nadziei na lepszą końcówkę roku" - podkreślił Cichoń.

Quercus TFI to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 r. przez grupę doświadczonych specjalistów z branży inwestycyjnej. W marcu 2011 r. Quercus TFI zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d2gyhyh

Podziel się opinią

Share
d2gyhyh
d2gyhyh