Trwa ładowanie...
d3qw380

Alarm i pogotowie przeciwpowodziowe na Mazowszu (komunikat)

...

d3qw380
d3qw380

19.05. Warszawa - Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego informuje:

Alarm powodziowy i pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatów i miast regionu warszawskiego, siedleckiego i radomskiego - dzięki rozporządzeniom Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego, zaczną obowiązywać o godzinie 14.00 19 maja 2010 roku.

Apeluję, aby wszyscy mieszkańcy terenów zagrożonych, dla własnego bezpieczeństwa podporządkowali się zaleceniom władz lokalnych - powiedział wojewoda. Na terenach zagrożonych powiatów należy ogłosić alarm powodziowy, wprowadzić całodobowe dyżury w Powiatowych Zespołach Zarządzania Kryzysowego, przygotować ludność i inwentarz do ewentualnej ewakuacji oraz stale monitorować poziom wód.

Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono dla powiatów: lipskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, garwolińskiego oraz grójeckiego w związku z przekroczeniem stanów alarmowych na rzekach Liwiec (stan alarmowy przekroczony o 12 cm) oraz Pilica (stan alarmowy przekroczony o 1 cm).

d3qw380

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone dla powiatów (i miast na prawach powiatu): otwockiego, piaseczyńskiego, legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego oraz dla Miasta Stołecznego Warszawy. Na terenach gmin obowiązywać zacznie pogotowie przeciwpowodziowe przygotowujące siły i środki do udziału w ewentualnej akcji przeciwpowodziowej.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3qw380
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qw380