Trwa ładowanie...
di51vy9

Alarm i pogotowie przeciwpowodziowe na Mazowszu (komunikat, wersja poprawna)

...

di51vy9
di51vy9

19.05. Warszawa - Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego informuje:

Pogotowie alarmowe dla gmin i powiatów nadwiślańskich, dzięki rozporządzeniom Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego, zaczęło obowiązywać o godzinie 14.00 19 maja 2010 roku. Apeluję, aby wszyscy mieszkańcy terenów zagrożonych, dla własnego bezpieczeństwa podporządkowali się zaleceniom władz lokalnych i nie przebywali na wałach przeciwpowodziowych - powiedział wojewoda. Na terenach zagrożonych powiatów należy ogłosić alarm powodziowy, wprowadzić całodobowe dyżury w Powiatowych Zespołach Zarządzania Kryzysowego, przygotować ludność i inwentarz do ewentualnej ewakuacji oraz stale monitorować poziom wód.

Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono dla powiatów: lipskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, garwolińskiego oraz grójeckiego, w związku z podniesieniem się stanu wody na Wiśle.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone dla powiatów (i miast na prawach powiatu): otwockiego, piaseczyńskiego, legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego oraz dla Miasta Stołecznego Warszawy. Na terenach gmin obowiązywać zacznie pogotowie przeciwpowodziowe przygotowujące siły i środki do udziału w ewentualnej akcji przeciwpowodziowej.

di51vy9

Rodzinny plan przeciwpowodziowy - instrukcja postępowania w sytuacji powodziowej, dostępna na stronie www.mazowieckie.pl , pod linkiem http://www.mazowieckie.pl/wydzialy/wydzial_bezp_zarzadzanie_kryzysowe.html.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

di51vy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di51vy9