Trwa ładowanie...
aldi

Aldi otwiera pierwszy market w Chinach. Wyścig z Lidlem

W międzynarodowym wyścigu z konkurentem - Lidlem - Aldi wchodzi na chiński grunt. Po sklepie internetowym otwiera teraz pierwszą filię.

Share
 Aldi otwiera pierwszy market w Chinach. Wyścig z Lidlem
Źródło: Shutterstock.com
d3yan1a

Dyskontowy potentat na niemieckim rynku, Aldi Sued, za kilka dni otwiera pierwszy ze swoich marketów w Chinach. Gdzie dokładnie będą się mieścić, tego firma jeszcze nie podaje; pierwszy powstaje w Szanghaju. O planach tych poinformowały „Lebensmittel Zeitung” i „manager magazin”.

Jest to dalszy krok w wyścigu dyskonterów - uważa Matthias Queck z LZ Retailystics. Poza Europą, poprzez swoją ekspansję szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Australii w wyścigu tym wygrywa jak na razie Aldi Sued.

d3yan1a

Otwarcie marketów w Chinach jednak nie jest żadnym biznesowym pewniakiem. Z tego względu Aldi Sued postawił stopę na chińskim rynku najpierw w roku 2017 w handlu internetowym. Można przypuszczać, że teraz będzie ostrożnie badał rynek, otwierając tylko kilka filii, by przetestować koncepcję – uważa ekspert. Jeżeli koncepcja się sprawdzi i będzie dochodowa, Aldi Sued byłby w stanie w krótkim czasie zainwestować dużo więcej w poszerzenie biznesu.

Chińczycy cenią europejskie towary

Pierwsza filia w Szanghaju ma jednak niewiele wspólnego z modelem marketów niemieckich – pisze „Lebensmittel Zeitung”. Ten pierwszy flagship store celuje w zamożniejszych chińskich klientów i obok klasycznego asortymentu produktów będzie oferował także świeże ryby. W ofercie market będzie miał przede wszystkim bardzo cenione przez Chińczyków importowane towary z Europy.

Na pierwszym etapie Aldi Sued planuje otworzyć przynajmniej 10 supermarketów, potem na średnią metę mogłoby być to od 50 do 100 filii, aby ekonomicznie wykorzystać moce centralnej struktury logistycznej.

d3yan1a

Aldi Sued, łącznie z obecnym wejściem na chiński rynek, działa w 11 krajach, mając tam 6240 sklepów. Potentat spożywczy z Muelheim na całym świecie zatrudnia 149 tys. pracowników. Aldi Nord, siostrzane przedsiębiorstwo z Essen, działa w 9 krajach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yan1a

Podziel się opinią

Share
d3yan1a
d3yan1a