Trwa ładowanie...

ALDI planuje rewolucję. To pierwsza taka sytuacja w całej branży

ALDI wprowadza przed swoimi sklepami pojemniki na elektrośmieci. Projekt ma uczulić klientów na problemy środowiska i zachęcić pozostałe sklepy działające w branży do wzięcia udziału w inicjatywie. Pierwsze pojemniki pojawiły się już przed sklepami sieci w Katowicach, Chorzowie, Będzinie i Dąbrowie Górniczej.

ALDI planuje rewolucję. To pierwsza taka sytuacja w całej branżyŹródło: NurPhoto via Getty Images
d2p04ys
d2p04ys

ALDI planuje rewolucję. Sieć stawia na nowe rozwiązania

Ponadto przed placówkami sieci ALDI na Śląsku stanąć ma ponad 30 pojemników przeznaczonych na elektryczne śmieci. Jak tłumaczą inicjatorzy akcji, prowadzone rozwiązanie umożliwi klientom szybkie i łatwe oddawanie m.in. sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz baterii.

Nowe podatki. "W przyszłym roku tylko podatek od sprzedaży detalicznej"

Pozbywanie się elektrośmieci w drodze na zakupy do ALDI to część projektu pod nazwą "Elektryczne śmieci", który zakłada rozlokowanie czerwonych pojemników w miastach po to, by mieszkańcy mieli możliwość pozbycia się elektrośmieci.

d2p04ys

ALDI planuje umiejscowić nowoczesne, czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przed sklepami w Będzinie, przy Al. H. Kołłątaja 110; w Chorzowie przy ul. S. Batorego 56; w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przybylaka 2 oraz w Katowicach przy ul. 1 Maja 31 i K. Woźniczki 15a.

ALDI planuje rewolucję. To pierwsza taka sytuacja w całej branży

ALDI oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko zgodnie zapowiadają, że to dopiero początek ich wspólnych działań. Jednym z elementu planu projektu jest prowadzenie kampanii edukacyjno-informacyjnej, która obejmie dedykowane infografiki poświęcone segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, plansze edukacyjne pokazujące cały cykl recyklingu elektroodpadów.

Aldi to niemiecka sieć dyskontów spożywczo-przemysłowych obecna na pięciu kontynentach. Siódma pod względem sprzedaży sieć marketów na świecie. Nazwa firmy pochodzi od skrótu nazwiska Albrecht i słowa diskont.

d2p04ys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p04ys