Trwa ładowanie...
d337wws

Aleksander Grad zrezygnuje z dniem 1 lutego z funkcji prezesa PGE EJ1 (opis2)

29.01. Warszawa (PAP) - Aleksander Grad zrezygnuje z dniem 1 lutego z funkcji prezesa PGE EJ1 i prawdopodobnie dołączy do rady nadzorczej tej spółki - wynika z wypowiedzi Grada....

Share
d337wws

29.01. Warszawa (PAP) - Aleksander Grad zrezygnuje z dniem 1 lutego z funkcji prezesa PGE EJ1 i prawdopodobnie dołączy do rady nadzorczej tej spółki - wynika z wypowiedzi Grada. Prezes PGE Marek Woszczyk dodał, że jako szef RN PGE EJ1 przyjął już rezygnację Grada, a nowy zarząd spółki zostanie wyłoniony w piątek.

"Wejście od 1 lutego do rady nadzorczej Tauronu moim zdaniem nie stanowi konfliktu interesu z moją dotychczasową działalnością. Jednak przyjęcie Programu polskiej energetyki jądrowej zmienia profil działalności prezesa w takiej formule jaką ja ją pełniłem" - poinformował dziennikarzy.

"I dlatego od 1 lutego zmieni się moja rola w tej spółce z funkcji zarządczych na funkcje nadzorcze" - dodał.

Prezes PGE Marek Woszczyk dodał, że jako szef rady nadzorczej PGE EJ1 przyjął rezygnację Grada, a nowy zarząd spółki zostanie wyłoniony w piątek, 31 stycznia.

d337wws

"Od 1 lutego zarząd spółki będzie wyglądał inaczej. Na najbliższy piątek zwołałem posiedzenie rady nadzorczej PGE EJ1, by ten skład został określony" - powiedział Woszczyk dziennikarzom.

Na początku stycznia NWZ Tauronu podjęło uchwałę o powołaniu z dniem 1 lutego Aleksandra Grada do rady nadzorczej spółki.

Grad jest prezesem spółki PGE EJ 1, gdzie odpowiada za proces przygotowania i budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, od lipca 2012 roku. W latach 2007-2011 był ministrem skarbu państwa. (PAP)

kam/ morb/ wkr/ ana/

d337wws

Podziel się opinią

Share
d337wws
d337wws