ycipk-33hyzn

Aliexpress wyszedł z internetu i otworzył placówkę w Madrycie

Ceniony przez poszukiwaczy okazji serwis zakupowy otworzył pierwszą placówkę stacjonarną. Można tam obejrzeć przykładowe towary i złożyć zamówienie online. Przyczółek w Madrycie jest pierwszy, ale będą kolejne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na otwarcie pierwszej w Europie placówki Aliexpress przyszły tłumy
Na otwarcie pierwszej w Europie placówki Aliexpress przyszły tłumy (Twitter, Fot: Twitter)
ycipk-33hyzn

Aliexpress, chiński serwis zakupowy należący do Alibaba Group, otworzył pierwszą stacjonarną placówkę na terenie Europy. W niektórych mediach nazywana jest ona sklepem, ale nie można tam nic kupić, a jedynie obejrzeć, co ma w ofercie ponad 60 sprzedawców. Zamówienia w dalszym ciągu należy składać przez internet.

Na otwarcie showroomu przyszły tłumy. Chętni zajęli dosłownie całą galerię handlową.

ycipk-33hyzn

Na 740 metrach kwadratowych wystawiono produkty chińskich producentów (np. smartfony Huawei), ale prezentowane są również marki amerykańskie (np. Apple) i hiszpańskie.

Alibaba ma nadzieję, że hiszpańska stolica będzie przyczółkiem, z którego nastąpi ekspansja na cały rynek europejski. Wybór padł na Hiszpanię, gdyż jest to trzeci największy rynek dla chińskiej platformy. Więcej kupujących jest tylko w liczących znacznie więcej mieszkańców Stanach Zjednoczonych i Rosji.

ycipk-33hyzn

Sieć zapowiada otwarcie kolejnego showroomu, ale nie zdradza, gdzie będzie zlokalizowany. Może w Polsce? Wcześniej czy później nie jest to wykluczone, gdyż nasz kraj należy do dużych rynków zbytu dla chińskiego giganta.

Obejrzyj: Polacy zużywają setki foliówek rocznie. W Danii to nie do pomyślenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-33hyzn
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-33hyzn

ycipk-33hyzn
ycipk-33hyzn