Trwa ładowanie...
d1xmo79

Alior Bank szacuje, że do inwestorów indywidualnych skierowanych będzie max. 5 proc. oferowanych

21.11. Warszawa (PAP) - Alior Bank szacuje, że do inwestorów indywidualnych skierowanych zostanie nie więcej niż 5 proc. wszystkich oferowanych akcji, przy czym pula ta może zostać...

Share
d1xmo79

21.11. Warszawa (PAP) - Alior Bank szacuje, że do inwestorów indywidualnych skierowanych zostanie nie więcej niż 5 proc. wszystkich oferowanych akcji, przy czym pula ta może zostać zwiększona do nie więcej niż 10 proc. całej oferty - poinformował w środę bank.

Oferta publiczna Alior Banku obejmuje do 51 mln akcji, w tym do 26 mln istniejących papierów i od 5 do 25 mln akcji serii C nowej emisji. Zapisy dla instytucji potrwają od 5 do 7 grudnia, a dla inwestorów indywidualnych od 22 listopada do 3 grudnia.

Papiery będą oferowane w czterech transzach - preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych, transzy inwestorów indywidualnych, transzy osób uprawnionych (pracownicy banku) oraz transzy inwestorów instytucjonalnych.

Cena maksymalna w transzy inwestorów indywidualnych została ustalona na 71 zł. W preferencyjnej transzy inwestorów indywidualnych, czyli osób, które posiadają lub otworzą rachunek inwestycyjny w BM Alior Banku cena maksymalna wynosi 67,5 zł.

Z kolei w transzy osób uprawnionych, czyli osób zatrudnionych w Alior Banku cena maksymalna wynosi 56,8 zł. (PAP)

seb/ bas/ asa/

d1xmo79

Podziel się opinią

Share
d1xmo79
d1xmo79