Trwa ładowanie...
d40emz8

Allegrowicze ukrywają konta przed fiskusem

Podatnicy dokonujący transakcji w portalach aukcyjnych nie podają numerów kont bankowych. Nie uchroni ich to jednak przed kontrolą skarbówki - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Ministerstwo Finansów na bieżąco monitoruje transakcje internetowe. Urzędnicy wiedzą więc o tego typu działaniach podatników.
Share
Allegrowicze ukrywają konta przed fiskusem
Źródło: Jupiterimages
d40emz8

Podatnicy dokonujący transakcji w portalach aukcyjnych nie podają numerów kont bankowych. Nie uchroni ich to jednak przed kontrolą skarbówki - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo Finansów na bieżąco monitoruje transakcje internetowe. Urzędnicy wiedzą więc o tego typu działaniach podatników.

Urzędnicy wręcz ostrzegają: trzeba mieć świadomość, że w transakcjach zawsze biorą udział co najmniej dwie strony: sprzedawca i nabywca, a czasem również pośrednik.

d40emz8

Pozyskanie informacji w świetle aktualnych przepisów nie wyklucza uzyskania tych danych mimo niepodania konta bankowego na stronie.

"Ponadto nie tylko dane z rachunków bankowych są dowodem świadczącym o zorganizowanej działalności gospodarczej. W konsekwencji działania sprytnych podatników mogą co najwyżej spowolnić działania organów podatkowych, ale na pewno ich nie wykluczą" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

d40emz8

Podziel się opinią

Share
d40emz8
d40emz8