Trwa ładowanie...
d2h47to

Alma Market planuje zwolnienia w grupie do 1321 pracowników

Warszawa, 21.09.2016 (ISBnews) - Alma Market planuje istotne zwolnienia grupowe, obejmujące do 1 321 pracowników, podała spółka.
Share
d2h47to

"Bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności" - czytamy w komunikacie.

Procedura zostanie przeprowadzona w trybie ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Zwolnieniami objętych będzie do 1321 pracowników. W związku z planowanymi zwolnieniami, spółka przystąpiła do procedury zawiadomienia zakładowej organizacji związkowej, a następnie zawiadomienia właściwego urzędu pracy, podano również.

W ubiegłym tygodniu Alma Market złożyła w Sądzie Rejonowym dla Krakowa wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - postępowania sanacyjnego. Podała, że podjęcie tej decyzji było podyktowane potrzebą ochrony praw i interesów spółki oraz akcjonariuszy, konieczności podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji finansowej i uniknięcia ogłoszenia upadłości.

d2h47to

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

(ISBnews)

d2h47to

Podziel się opinią

Share
d2h47to
d2h47to