Trwa ładowanie...
d3wdrxo

Altus TFI nadal prowadzi negocjacje w sprawie zakupu BPH TFI od GE

Warszawa, 14.07.2016 (ISBnews) - Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) kontynuuje negocjacje w sprawie zakupu 100% akcji BPH Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) od GE Capital, podał Altus.

Share
d3wdrxo

"Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (?) informuje, iż spółka oraz GE Capital EMEA Services Limited nadal kontynuują negocjacje dotyczące nabycia 100% akcji BPH TFI" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec kwietnia br. Altus TFI podpisało dokument określający ramowe warunki transakcji dotyczącej nabycia 100% akcji BPH TFI (term sheet). Zgodnie z głównymi założeniami term sheet, akcje BPH TFI mają zostać nabyte przez podmiot posiadany i kontrolowany przez spółkę lub przez fundusz inwestycyjny zamknięty zarządzany przez spółkę.

Strony uzgodniły wówczas, że będą kontynuować negocjacje dotyczące transakcji nabycia na zasadach wyłączności w okresie dwóch tygodni od dnia podpisania term sheet.

d3wdrxo

Wykonanie transakcji nabycia akcji BPH TFI uzależnione jest od spełnienia się warunków, w tym m.in. przeprowadzenia procesów due dilligence BPH TFI, których wynik będzie satysfakcjonujący, uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych przez podmiot zbywający akcje BPH TFI oraz przez nabywców akcji BPH TFI, uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji, a także brak sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego przeprowadzenia transakcji.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych działa na polskim rynku kapitałowym od 1998 roku. Należy do grupy General Electric Company. Towarzystwo zarządza 14 funduszami inwestycyjnymi, w tym BPH FIO Parasolowym z 14 wydzielonymi subfunduszami oraz BPH Superior FIO z 5 wydzielonymi subfunduszami, o łącznych aktywach w wysokości blisko 3 mld zł i 1,3% udziale rynkowym.

W kwietniu Alior Bank poinformował, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

(ISBnews)

d3wdrxo

Podziel się opinią

Share
d3wdrxo
d3wdrxo