Trwa ładowanie...
d14x1iy
d14x1iy

Altus TFI nie zrezygnuje z konsolidacji rynku funduszy inwestycyjnych

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Altus TFI chce uczestniczyć w dalszej konsolidacji rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce i wciąż posiada na to odpowiednie środki, poinformował prezes funduszu Piotr Osiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d14x1iy

"Nadal chcemy uczestniczyć w konsolidacji rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Wciąż mamy pieniądze, które pozyskaliśmy na ten cel z oferty publicznej akcji, ale nie mamy presji czasu, aby szybko zamknąć transakcję, np. nie uwzględniając długofalowych skutków dla spółki. Akcjonariusze rezygnując z możliwości odsprzedaży akcji w ramach ogłoszonego w maju buy-backu dali dla takiej strategii zielone światło" - powiedział Osiecki, cytowany w komunikacie.

Altus TFI 1 czerwca br. formalnie zakończył połączenie ze SKOK TFI S.A.

"Fuzja z TFI SKOK oprócz przejęcia funduszy daje nam dostęp do sieci kilkuset punktów obsługi klienta, gdzie były oferowane dotychczas fundusze SKOK TFI. To ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać, oferując tam fundusze pod marką Altus, aby jeszcze bardziej zdynamizować nasz wzrost. Klienci grupy SKOK zyskali za to dostęp do nowych skutecznych strategii inwestycyjnych, jakie zapewniają nasi zarządzający. Pierwsze efekty synergii są już widoczne" - dodaje Osiecki.

d14x1iy

Wcześniej, w sierpniu 2014 r. Altus TFI nie udało się kupić BPH TFI, pomimo zaawansowanych rozmów prowadzonych z przedstawicielami GE Capital odpowiedzialnymi za proces sprzedaży akcji tego funduszu posiadanych przez podmioty z grupy GE.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych. Fundusz zadebiutował na GPW w lipcu 2014 r. Wartość pierwszej oferty publicznej Altusa wyniosła 174,61 mln zł.

(ISBnews)

d14x1iy

Podziel się opinią

Share
d14x1iy
d14x1iy