Trwa ładowanie...
d427rj1

Alumetal może rozpocząć budowę zakładu na Węgrzech pod koniec III kwartału

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Alumetal finalizuje rozmowy z rządem węgierskim i przygotowania do budowy zakładu w tym kraju. Prace budowlane mogą się rozpocząć pod koniec III kwartału br., poinformował prezes spółki Szymon Adamczyk.

Share
d427rj1

Spółka złożyła w marcu wniosek o wydanie pozwolenia zintegrowanego (IPPC) dla inwestycji. Decyzji w tej sprawie spodziewa się jeszcze w maju, po czym złoży wniosek o pozwolenie na budowę.

"Na przełomie maja i czerwca chcemy złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Jest procedura, pozwolenie musi się uprawomocnić, w III kwartale wydaje się to realne" - powiedział Adamczyk na konferencji prasowej.

Alumetal finalizuje prace nad umową z rządem węgierskim w sprawie dotacji dla tej inwestycji, w postaci gotówkowej i zwolnienia z CIT. "Zakładamy, że w II kwartale umowa z rządem na tę dotację będzie podpisana" - powiedział prezes.

d427rj1

Spółka podpisała już część umów na dostawę maszyn i urządzeń dla mającego powstać zakładu. "W najbliższych tygodniach będziemy chcieli rozpocząć procedurę wyboru generalnego wykonawcy na realizację tej inwestycji" - dodał Adamczyk.

Realizowana obecnie przez Alumetal inwestycja budowy zakładu produkcyjnego na Węgrzech finansowana będzie z dotacji rządu węgierskiego (maksymalnie 35% kwoty inwestycji), środków własnych i kredytu inwestycyjnego. Całkowity koszt inwestycji to 120 mln zł.

Uruchomienie nowego zakładu planowane jest na IV kwartał 2016 r.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

d427rj1

Podziel się opinią

Share
d427rj1
d427rj1