Trwa ładowanie...
d2sxgij

Alumetal zakłada wzrost zysku netto i EBITDA w 2016 r.

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Alumetal zakłada, że osiągnie w tym roku zysk netto i EBITDA pozwalające na realizację III transzy programu opcji menadżerskich, czyli o co najmniej 10% wyższe niż w 2015 r., poinformował prezes Szymon Adamczyk.

Share
d2sxgij

"W 2016 r ciągle zarząd wierzy w realizację programów opcyjnych, III transzy programu opcji menadżerskich. To oznacza, że powinniśmy zwiększyć zysk netto i zysk EBITDA o 10% w stosunku do realizacji roku 2015" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Dodał, że wpływ na wyniki spółki będą miały zarówno pozytywne, jak i negatywne czynniki.

"Pomimo tego, że widzimy presję na marże w I półroczu 2016 r., to zakładając, że trend wzrostowy w motoryzacji się utrzyma, cała układanka powoduje, że optymizm w nas nie gaśnie" - powiedział.

W 2015 r. Alumetal odnotował 77,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 58,9 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wzrosła o 36% r/r do 106,6 mln zł w 2015 r.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

d2sxgij

Podziel się opinią

Share
d2sxgij
d2sxgij