Trwa ładowanie...

Amazon chce wejść na nowy rynek. Będzie sprzedawać leki

O tym, że wysyłkowy gigant Amazon planuje zostać również internetową apteką, mówiło się w Stanach Zjednoczonych od dawna. Teraz sprawa nabiera tempa. Jeff Bezos ma bowiem zatrudniać ludzi, którzy pomogą mu wejść na ten zyskowny rynek.

Amazon chce wejść na nowy rynek. Będzie sprzedawać lekiŹródło: Forum
d4ak7cv
d4ak7cv

Spotkania, na których najważniejsi menedżerowie dyskutowali o tym, jak dostać się na rynek farmaceutyczny, odbywały się w głównej siedzibie Amazona w Seattle przynajmniej raz w roku.Tak twierdzi CNBC, powołując się na źródło znające sprawę.

W ostatnich miesiącach jednak pomysł rozszerzenia działalności nabrał tempa. Wszystko ze względu na prognozy, które przewidują znaczny wzrost wydatków konsumentów na leki. Tylko w USA pacjenci wykupują co roku ponad 4 mld recept i wydają na to około 300 mld dol. rocznie.

Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale szef Amazona Jeff Bezos postanowił już działać. Jak wynika z informacji CNBC, zatrudnił nawet menedżera z dużym doświadczeniem w tej branży. Nowy pracownik ma m.in. stworzyć specjalny zespół i przygotować strategię wejścia na nowy rynek.

Ale nie on jeden. Inne źródło donosi bowiem, że do firmy ściąganych jest znacznie więcej specjalistów z branży farmaceutycznej.

Zwrot w kierunku tego rynku nie powinien jednak dziwić. Od kilku miesięcy Amazon sprzedaje bowiem akcesoria z szeroko rozumianej dziedziny ochrony zdrowia. Amerykanie mogą przez internet kupić m.in. ortezy, ochraniacze, stabilizatory czy sprzęt dla osób niepełnosprawnych.

d4ak7cv

Podobny ruch Amazon wykonał już w Japonii. Od kwietnia można tam kupić pojedyncze lekarstwa. W japońskojęzycznej wersji serwisu pojawiła się nawet specjalna zakładka o nazwie "lekarstwa". To może oznaczać, że gigant po prostu testuje, czy pomysł wypali. Tak robił w przypadku dronów, które początkowo sprzedawał tylko w Kanadzie.

Jeśli pomysł rzeczywiście wypali, eksperci wróżą Amazonowi umiarkowany sukces. - Ma szansę zgarnąć między 25, a nawet 50 miliardów z tego rynku, jeżeli wszystko rozegra w rozsądny sposób - prognozuje Stephen Buck, współzałożyciel działającego w tej branży serwisu GoodRx. - Musi mieć jednak świadomość, że przepisy związane ze sprzedażą leków online są znacznie bardziej restrykcyjne niż dla produktów z innej branży.

d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv