Trwa ładowanie...
digivmo
27-10-2016 10:47

Amazon zbuduje centrum logistyki e-commerce w Kołbaskowie, zatrudni 1000 osób

Warszawa, 27.10.2016 (ISBnews) - Amazon potwierdził dzisiaj plany budowy w Kołbaskowie centrum logistyki e-commerce o powierzchni 67 000 m2. W ciągu 3 lat od uruchomienia centrum Amazon utworzy ponad tysiąc pełnoetatowych miejsc pracy, podała firma. Będzie to czwarte polskie centrum logistyki e-commerce Amazona.

digivmo
digivmo

Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni Europe.

"Cieszymy się, że wkrótce Amazon dołączy do społeczności Kołbaskowa i stworzy tutaj ponad tysiąc pełnoetatowych miejsc pracy, w tym także wiele stanowisk kierowniczych. Naszym pracownikom będziemy mogli zaoferować konkurencyjne wynagrodzenie, bogate pakiety benefitów pozapłacowych oraz możliwości rozwoju kariery w jednej z najszybciej rosnących firm technologicznych na świecie" - powiedział dyrektor operacyjny spółki Amazon na Europę kontynentalną Steven Harman, cytowany w komunikacie.

Na terenie centrum pracownicy Amazon będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów niewielkie przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne. Podczas realizacji zamówień będą na bieżąco korzystać z innowacyjnych technologii, w tym z rozwiązań Amazon Robotics. Harman podkreśla, że Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym już we wrześniu 2015 r. wdrożono tę technologię.

"Staramy się tworzyć w Polsce jak najlepsze warunki inwestycyjne zarówno dla przedsiębiorców polskich jak i zagranicznych, dlatego cieszę się, że jedna z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm technologicznych rozszerza swoją działalność w Polsce. Inwestycja pozwoli na stworzenie ponad 1000 nowych miejsc pracy" - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, także cytowany w komunikacie.

digivmo

"Jednocześnie mam nadzieję, że wdrożenie przez firmę innowacyjnej technologii wsparcia pracowników przez roboty, zapewni dalsze podwyższenie komfortu pracy w centrach Amazon. Liczę, że zastosowanie nowoczesnych robotów w centrach dystrybucji, będzie łączyło się z rozpoczęciem współpracy ze szkołami wyższymi, tak aby młodzi, polscy inżynierowie mieli okazję do zdobywania nowych kompetencji, a później pracy związanej z zaawansowanymi robotami" - dodał wicepremier.

Amazon przypomina, że zainwestował przeszło 3 mld zł w budowę i prowadzenie 3 centrów logistyki e-commerce w okolicach Poznania i Wrocławia, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz warszawskiego biura Amazon Web Services. Na terenie całego kraju Amazon stworzył 5 700 pełnoetatowych miejsc pracy.

"Rekrutacja do pracy w centrum logistycznym w Kołbaskowie rozpocznie się od pozyskania specjalistów na stanowiska kierownicze, między innymi, w branży IT, finansach, HR, logistyce, inżynierii. Ponadto Amazon nawiąże współpracę z najlepszymi szkołami wyższymi w regionie, aby przyciągnąć ponad 50 zdolnych absolwentów uczelni, którzy dołączą do firmy na stanowiska managerskie" - czytamy dalej w komunikacie.

W 2017 r. Amazon rozpocznie rekrutację pracowników na stanowiska poziomu początkowego.

Amazon jest operatorem globalnej platformy e-commerce.

(ISBnews)

digivmo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
digivmo