Trwa ładowanie...

Amerykanie porozumieli się w sprawie budżetu

W Stanach Zjednoczonych doszło do porozumienia budżetowego. Porozumienie to tak naprawdę opóźnia to, co musi się wydarzyć, czyli realną reformę finansów państwa, bo inaczej deficyt w dalszym ciągu będzie się powiększał. Poznaliśmy również dane z tamtejszego rynku pracy i są one wbrew oczekiwaniom wielu obserwatorów znacznie gorsze od oczekiwań.

Amerykanie porozumieli się w sprawie budżetuŹródło: internetowykantor.pl
d11hqpa
d11hqpa

W UE skończył się kolejny etap negocjoania tzw. Unii Bankowej, jednakże już słychać głosy przedstawicieli unijnych instytucji, że porozumienie będzie renegocjowane.

Wykres kursu średniego EUR/PLN za okres od 20.09.2013 do 20.12.2013

Kwotowania EUR/PLN wybił się wczoraj w nocy poniżej 4,1550. Czy przebicie to będzie trwałe czy był to jednorazowy test pokaże dzisiejszy dzień. Wspomniany poziom to minima tej pary walutowej od maja. Ze względu na to, ciężko ustalić dalsze wsparcia dla tej pary walutowej. Najbliższym oporem, jeżeli potwierdzi się wybicie, będzie oczywiście 4,1550, natomiast obecnie oporem jest 4,1700, gdzie przebiegają ważne minima kursowe.
CHF/PLN

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego CHF/PLN za okres od 20.09.2013 do 20.12.2013

d11hqpa

Kurs CHF/PLN od połowy października poruszał się w trendzie wzrostowym, jednakże w ostatnich dniach w wyniku gwałtownych osłabień franka doszło do wybicia dołem z formacji. Najbliższym oporem jest przebite ograniczenie trendu wzrostowego, czyli 3,4000. Dla ruchu w dół po przebiciu dolnego ograniczenia kanału następnym wsparciem są okolice 3,3650, czyli pięciomiesięczne minima lokalne.
USD/PLN

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego USD/PLN za okres od 20.09.2013 do 20.12.2013

Kurs USD/PLN przebił ważne minima, wybijając się jednocześnie z trendu wzrostowego w dół, zatrzymując się tuż przed wielomiesięcznymi minimami kursowymi na 3,02 Wspomnianym wsparciem są obecnie minima października, czyli 3,0200. Oporem jest 3,0800, gdzie znajdują się przebite na początku grudnia bardzo ważne minima kursowe.
GBP/PLN

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego GBP/PLN za okres od 20.09.2013 do 20.12.2013

d11hqpa

Kurs GBP/PLN odbił się od ważnych minimów i wybił się z trendu spadkowego. Dla powrotnego ruchu w górę najbliższym oporem jest 5,0150. Dla ruchu w dół następnym wsparciem jest wspomniany poziom 4,9350, czyli ostatnie minima lokalne przez dołkiem z przełomu października i listopada.
Maciej Przygórzewski
Senior FX Dealer
Internetowykantor.pl

| Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią “rekomendacji” lub “doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Zgodę autorów na publikację raportów można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl. |
| --- |

d11hqpa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11hqpa