Trwa ładowanie...
d3mt7el

Amic Markety zastąpią sklepy Carrefoura na stacjach Lukoil

Firma Amic Polska, nowy właściciel stacji Lukoil w Polsce rozpoczął rebranding sklepów i samych stacji. Jednocześnie firma zakończyła współpracę z siecią Carrefour, z którą poprzedni właściciel sieci stacji współpracował od jesieni 2012 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d3mt7el

Firma Amic w lutym 2016 roku przejęła sieć 116 stacji paliw od firmy Lukoil, postanowiła także wypróbować własny koncept sklepów. W związku z tym, w sierpniu br. szyldy Carrefour Express zostały zdjęte z 32 lokalizacji Lukoil, zastąpiła je marka Amic Market.

Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, w Warszawie i okolicach widać już pierwsze zmiany. Na razie marka Amic widoczna jest na przystacyjnych sklepach. Można się spodziewać, że już wkrótce zmiany przejdą także wiaty na stacjach oraz pylony cenowe.

CZYTAJ: Lukoil zniknie z rynku. Ponad setka stacji już wkrótce zmieni szyld

d3mt7el

Dla sieci Carrefour to niezbyt dobra wiadomość, szczególnie w sytuacji gdy w ciągu kolejnych lat rozszerzane będzie ograniczenie handlu w niedziele obecność na stacjach - nawet w niewielkiej skali - wydaje się jednym z kluczowych elementów strategii sprzedaży.

Jak jednak podkreślają przedstawiciele sieci Carrefour Polska sklepy francuskiego operatora nie znikają jednak całkowicie ze stacji paliw. Sieć kontynuuje bowiem rozwój konceptów franczyzowych ma stacjach benzynowych.

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3mt7el

Podziel się opinią

Share
d3mt7el
d3mt7el