Trwa ładowanie...
d1yvyjo

Amica chce sfinalizować dwa przejęcia w tym roku

Warszawa, 29.05.2015 (ISBnews) - Amica chce przeprowadzić dwa przejęcia dystrybutorów sprzętu AGD w tym roku - jedno we Francji, drugie "w szeroko rozumianej Europie Zachodniej", poinformował wiceprezes ds. finansowych Wojciech Kocikowski. Akwizycje nie powinny przeszkodzić w wypłaceniu dywidendy za 2015 r.

Share
d1yvyjo

"Wszystko toczy się w dobrym kierunku, w tym roku na 100% o czymś powiemy. Będzie przejęcie na rynku francuskim i w jednym z krajów Europy Zachodniej, na którymś z tych czterech rynków: Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania. We Francji będzie to przejęcie 40-proc. udziałów za niewielką kwotę, ok. 1,5 mln euro. Powinno to stać się przed wakacjami, a druga akwizycja może nastąpić w okolicach III kw." - powiedział Kocikowski podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że francuska akwizycja ma na celu zwiększenie sprzedaży poprzez tego dystrybutora z ubiegłorocznych ok. 3 mln euro. Dodał, że Amica docelowo widzi potencjał nawet na 50 mln euro sprzedaży we Francji.

"Druga akwizycja to spółka również o obrocie rzędu kilkudziesięciu milionach euro, mówimy tu o przejęciu 100% udziałów. To większy wydatek, ale wpływ na wyniki będzie większy, od razu skonsolidujemy 100% obrotów" - powiedział także Kocikowski.

d1yvyjo

Według niego, te akwizycje nie wpłyną negatywnie na możliwość wypłaty dywidendy przez spółkę za 2015 r.

"Jeśli wynik będzie dobry i nie będzie kolejnych akwizycji na horyzoncie, to nadal będziemy chcieli się dzielić zyskiem z akcjonariuszami. Ponadto prawdopodobnie obniżymy capex z zakładanych 80 mln zł do ok. 60-70 mln zł" - powiedział.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,03 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1yvyjo

Podziel się opinią

Share
d1yvyjo
d1yvyjo