Trwa ładowanie...
d2cqovu
d2cqovu

Amica liczy na wzrost EBITDA do 200 mln zł w 2016 r.

Warszawa, 01.12.2015 (ISBnews) - Amica liczy na wzrost EBITDA do 200 mln zł w 2016 r. wobec ok. 170 mln zł "realnych" w tym roku, poinformował wiceprezes ds. finansowych Wojciech Kocikowski. Według niego, po przejęciu brytyjskiego dystrybutora CDA, w spółce nadal "jest miejsce" na dywidendę.
Share
d2cqovu

"EBITDA w przyszłym roku ma szansę osiągnąć 200 mln zł. A przy rosnącej EBITDA kwota tej transakcji [zakupu CDA], która nie jest ogromna - to nie jest coś, co nam blokuje możliwości wypłaty dywidendy. Temat dywidendy za 2015 r. nie jest zamknięty" - powiedział Kocikowski dziennikarzom.

W tym roku EBITDA spółki może osiągnąć ok. 170 mln zł.

"Jeśli liczyć zysk operacyjny plus amortyzacja - trochę inaczej niż my robimy - to 180 mln zł jest bardzo realne. Natomiast my liczymy zysk brutto plus odsetki plus amortyzacja, to [w tym ujęciu] będzie trochę gorzej - 170 mln zł jest realne" - wyjaśnił.

d2cqovu

Według Kocikowskiego, zakup CDA to nie koniec akwizycji w Amice.

"Cały czas chcemy zdobywać nowe rynki poprzez akwizycje. Cały czas prowadzimy inne rozmowy z dystrybutorami i producentami. Szukamy rynków z potencjałem i takich, gdzie nas nie ma, więc bardziej Europa Zachodnia" - podsumował wiceprezes.

Amica podpisała dziś umowę przeniesienia udziałów w brytyjskiej spółce dystrybucyjnej CDA za kwotę 24,3 mln GBP, obejmując 100% jej udziałów oraz środki pieniężne znajdujące się na jej kontach bankowych w wysokości 7 mln GBP.

CDA jest spółką handlową zlecającą produkcję u zewnętrznych podmiotów, posiada własne centrum logistyczne i flotę transportową, centrum obsługi klientów oraz zespół serwisantów, zlokalizowanych w całej Wielkiej Brytanii. Zatrudniając blisko 200 pracowników, CDA dostarcza pełny wachlarz kuchennych produktów AGD, dostosowanych do specyfiki rynku brytyjskiego: sprzęt grzejny, okapy, zmywarki, pralki, suszarki, sprzęt chłodniczy, a nawet zlewy i baterie. Produkty CDA trafiają do konsumentów poprzez studia mebli kuchennych, sklepy niezależne, deweloperów, jak również, sieci detaliczne i sklepy internetowe .

CDA odnotowała 41,82 mln GBP przychodów ze sprzedaży, przy 13,02 mln GBP zysku brutto ze sprzedaży w 2014 r.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,02 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2cqovu

Podziel się opinią

Share
d2cqovu
d2cqovu