Trwa ładowanie...
d1wgrc8

AmRest ma wstępne porozumienie przedłużające franszyze Pizza Hut o 10 lat

Warszawa, 25.05.2016 (ISBnews) - AmRest Holdings SE ma wstępne wiążące porozumienie (head of terms) z Pizza Hut Europe Sarl (PH Europe) określającego warunki, na jakich ma dojść do zawarcia ostatecznych umów dotyczących praw i licencji w zakresie rozwoju, posiadania i prowadzenia restauracji Pizza Hut w krajach Europy Środkowo-Wschodniej od 1 października 2016 roku na okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia, podała spółka.

Share
d1wgrc8

"Zgodnie z założeniami head of terms AmRest jako master-franczyzobiorca nabędzie na podstawie umów prawa do udzielania na rzecz osób trzecich franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut (tzw. subfranczyza), przy zachowaniu określonego udziału lokali prowadzonych bezpośrednio przez spółkę" - czytamy w komunikacie.

Umowa dotyczy działalności w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Słowacji i Słowenii.

"W przypadku, gdy nie dojdzie do zawarcia umów do dnia 30 czerwca 2016 roku, head of terms ulegnie rozwiązaniu" - czytamy dalej.

"Zarząd AmRest widzi duży potencjał do rozwoju marki Pizza Hut w Europie Środkowo-Wschodniej. Uzyskanie przywilejów master-franczyzobiorcy pozwoli spółce wzmocnić pozycję lidera rynku restauracyjnego w regionie i przyczyni się do kreowania wartości dodanej dla akcjonariuszy" - podsumowano w komunikacie.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

d1wgrc8

Podziel się opinią

Share
d1wgrc8
d1wgrc8