Trwa ładowanie...

ANA odwołuje kolejne loty z powodu uziemienia Dreamlinerów

Linie lotnicze All Nippon Airways (ANA), które mają największą flotę samolotów Boeing 787 odwołały w piątek kolejnych 78 lotów zaplanowanych na koniec stycznia. W sumie od czasu, gdy zawieszono loty tych maszyn japońskie linie odwołały 459 połączeń.
Share
ANA odwołuje kolejne loty z powodu uziemienia Dreamlinerów
Źródło: Kamil Jakubczak, Wirtualna Polska
dc90pme

ANA, która ma 17 z 50 dostarczonych dotychczas przez Boeinga maszyn 787 Dreamliner poinformowały, że odwołane dotychczas loty dotknęły 58 tys. pasażerów. Linie na trasach krajowych i międzynarodowych obsługują miesięcznie około 3,7 mln podróżnych.

W ubiegłym tygodniu ANA oraz Japan Airlines (JAL) z powodu wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa akumulatorów zamontowanych w Dreamlinerach wstrzymały loty wszystkich samolotów tego typu. Swoje samoloty Boeing 787 tymczasowo uziemiły też Stany Zjednoczone, Indie, Chile i Etiopia. Wszystkie rejsy maszyn tego typu wstrzymała również Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Amerykański Federalny Urząd ds. Lotnictwa (FAA), który wiąże usterki w Dreamlinerach z przegrzewaniem się akumulatorów litowo-jonowych zainstalowanych w samolocie, poinformował, że jego dochodzenie w tej sprawie jest dalekie od zakończenia.

dc90pme

Podziel się opinią

Share
dc90pme
dc90pme