Trwa ładowanie...
d1vupfg

Analitycy: ceny paliw na stacjach benzynowych bez większych zmian

W najbliższych dniach ceny popularnej benzyny Pb95 mogą lekko spadać - prognozuje e-petrol.pl. Analitycy BM Reflex oceniają, że ceny paliw na stacjach benzynowych powinny być stabilne.

Share
d1vupfg

Analitycy portalu e-petrol.pl ocenili, że w najbliższym tygodniu w sprzedaży detalicznej mogą rosnąć ceny oleju napędowego, a lekko spadać popularnej benzyny Pb95.

"W cenach hurtowych oleju napędowego i benzyny 95-oktanowej nastąpiła zamiana miejsc. Olej napędowy ponownie jest droższym paliwem. To może sugerować zbliżenie się cen obu paliw na stacjach" - podkreślono w piątkowym komentarzu. Jak dodano, "kierowcy diesli będą niebawem musieli oswoić się z myślą o nieco droższym tankowaniu" - dodano.

Specjaliści z e-petrol zwrócili uwagę, że sytuacja na Bliskim Wschodzie może przełożyć się na wzrost cen ropy. "Napięcie na Bliskim Wschodzie tradycyjnie było czynnikiem przekładającym się na zwyżkę cen ropy i obecnie też może stać się impulsem wzrostowym, a biorąc pod uwagę to, że na giełdzie naftowej w Londynie od kilku tygodni mamy do czynienia z konsolidacją, dynamika wybicia może być duża" - napisano w raporcie.

d1vupfg

W nadchodzącym tygodniu, w zależności od regionu, benzyna 95 powinna kosztować w granicach 4,41-4,52 zł za litr, a olej napędowy 4,25-4,32 za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 1,79-1,88 zł.

Eksperci BM Reflex spodziewają się, że stabilizacja cen na hurtowym rynku paliw powinna przełożyć się na niewielkie zmiany cen paliw.

"Stabilizacja cen na hurtowym rynku paliw oznacza, że na krajowych stacjach paliw w najbliższych dniach nie powinniśmy obserwować większych zmian cen. Podkreślenia wymaga fakt, że obecnie diesel jest najtańszy od kwietnia 2010 roku" - podkreślono.

Specjaliści BM Reflex zauważyli, że obecnie za benzynę płacimy najmniej od miesięcy. "W hurcie olej napędowy jest symbolicznie droższy od benzyny, natomiast różnica cen na stacjach, między tymi dwoma gatunkami paliw, wynika z wyraźnie wyższej marży detalicznej realizowanej na sprzedaży benzyn" - zaznaczono w komentarzu.

d1vupfg

Podziel się opinią

Share
d1vupfg
d1vupfg