Trwa ładowanie...
dgp0t34
13-11-2015 15:30

Analitycy: ceny paliw na stacjach benzynowych raczej bez zmian

W najbliższych dniach kierowcy nie powinni liczyć na spadek średnich cen na stacjach benzynowych - informuje e-petrol.pl. Analitycy BM Reflex przewidują w przyszłym tygodniu możliwe nieznaczne obniżki cen paliw.

Share
dgp0t34

"Przełożenie globalnych tendencji na rynku naftowym na polskie stacje paliw może chwilę potrwać - trudno zatem spodziewać się spadków średnich cen detalicznych w najbliższych dniach" - podkreślili analitycy portalu e-petrol.

Zdaniem specjalistów e-petrol obniżki detalicznych cen paliw nastąpią z pewnym opóźnieniem. "Czynników sprzyjających obniżkom na rynku międzynarodowym nie brakuje, a wykazują to już m.in. ceny hurtowe paliw w polskich rafineriach. Wejście tańszego paliwa na stacje może jednak chwilę zająć, a do tego dochodzi jeszcze kwestia +odpracowywania+ okresu nieco słabszych marż przez operatorów stacji" - podkreślono w komentarzu.

W nadchodzącym tygodniu, w zależności od regionu, benzyna 95 powinna kosztować w granicach 4,43-4,52 za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,06-2,14 zł.

Z kolei eksperci BM Reflex przewidują w przyszłym tygodniu możliwe nieznaczne obniżki cen paliw. "Zgodnie z oczekiwaniami drugi tydzień listopada przyniósł kontynuację podwyżek cen paliw na stacjach. Chociaż ich skala była zdecydowanie niższa niż przed tygodniem, to na części stacji, na przestrzeni jednego tygodnia ceny rosły jeszcze nawet o kilkanaście groszy na litrze, z kolei na niektórych po ubiegłotygodniowym wzroście teraz notujemy korekty w dół" - podkreślili.

dgp0t34

Autorzy raportu BM Reflex wskazują na obniżki cen paliw na rynku hurtowym. "To konsekwencja spadku cen ropy naftowej w tym tygodniu o blisko 6 proc." - napisano.

"Dotychczasowe obniżki cen na rynku hurtowym nie wyglądają na razie szczególnie spektakularnie na tle wcześniejszych wzrostów, niemniej będą stanowiły istotną barierę dla dalszych podwyżek na stacjach. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu średnie ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach mogą nieznacznie spadać, a w przypadku autogazu podwyżki powinny wyhamować" - podsumowali specjaliści BM Reflex.

dgp0t34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgp0t34
dgp0t34