Trwa ładowanie...
d3do18p
d3do18p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Analitycy: ceny paliw na stacjach prawdopodobnie będą spadać

W nadchodzącym tygodniu ceny paliw na stacjach prawdopodobnie będą spadać - prognozują eksperci BM Reflex. Ich zdaniem litr benzyny bezołowiowej i oleju napędowego potanieją o 3-4 grosze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3do18p

Według analityków w mijającym tygodniu odnotowano kolejne obniżki na stacjach, przy jednoczesnym wyhamowaniu obniżek cen w hurcie. "Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy obecnie około 4,61 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,95 zł, oleju napędowego - 4,48 zł, autogazu - 2,16 zł" - podali eksperci BM Reflex.

Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują dalsze obniżki cen paliw na stacjach. Ich zdaniem jest to związane z notowaniami ropy Brent z ostatniego tygodnia, które pierwszy raz od listopada ubiegłego roku znalazły się poniżej poziomu 50 dolarów. "W połączeniu ze złotówką najmocniejszą w tym roku w relacji do dolara, sytuacja na rynku naftowym daje kierowcom powody do optymizmu" - zaznaczyli w opublikowanym w piątek komentarzu.

"Przełom marca i kwietnia przyniesie dalszy spadek cen na stacjach. Prognozowane przedziały cenowe dla poszczególnych paliw wyglądają następująco: 4,52-4,65 PLN/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,38-4,50 PLN/l oraz 2,14-2,21 PLN/l dla autogazu" - podali analitycy.

Specjaliści z e-petrol.pl poinformowali również, że amerykańskie rezerwy ropy wzrosły o prawie 5 milionów baryłek, do rekordowego poziomu 533,1 milionów w zeszłym tygodniu. Zdaniem ekspertów wysokie zapasy mają swoją przyczynę w zwyżce produkcji o ponad 8 proc. od połowy ubiegłego roku. "W tej chwili sięga ona już ponad 9,13 mln baryłek dziennie, co jest poziomem bliskim końcówce 2014 roku" - podali.

d3do18p

Podziel się opinią

Share
d3do18p
d3do18p