Trwa ładowanie...
dw3jrf5
dw3jrf5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Analitycy: czwartek kolejnym dniem wzrostu wartości polskiej waluty

Czwartkowa sesja była kolejnym dniem wzrostu wartości polskiej waluty - stwierdzili analitycy. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,34 zł, dolar 4,06 zł, frank szwajcarski 4,06 zł, a funt 5,11 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dw3jrf5

Jak wskazał analityk DM BOŚ Konrad Ryczko, "czwartek był kolejnym dniem wzrostu wyceny polskiej waluty". Dodał, że zmiana ta wynikała głownie ze spadku ceny EUR/PLN. "Było to wynikiem korekty spadkowej na eurodolarze" - tłumaczył Ryczko.

"Czwartek był kolejnym dniem dość dobrego zachowania się krajowych indeksów, co pośrednio popoprawiało nastroje również wokół PLN" - podkreślił analityk DM BOŚ. Dodał, że ostatnie posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej nie przyniosło niespodzianek, a "w połączeniu z ostatnimi wypowiedziami Adama Glapińskiego, będziemy najprawdopodobniej obserwować przesuniecie oczekiwań co do podwyżek na rok 2018 r."

Analityk DM mBank Kamil Maliszewski ocenił, że umocnienie się polskiej waluty "wydaje się być pozytywnym sygnałem, szczególnie że za wzrostami PLN idzie także wyraźna poprawa na giełdzie w Warszawie, co może zwiastować kontynuację tendencji w kolejnych dniach".

dw3jrf5

"Złoty pozostaje jedną z najsilniejszych walut naszego regionu. Jedynie wobec dolara kurs złotego wyraźnie dziś stracił" - dodał Maliszewski. Zwrócił uwagę, że dobre dane z gospodarki amerykańskiej oraz oczekiwania przed jutrzejszymi odczytami PKB spowodowały, że amerykańska waluta była dziś jedną z najsilniejszych na świecie.

Analityk DM mBank prognozował, że jeżeli pozytywne nastroje w skali globalnej się utrzymają, to polska waluta powinna pozostawać w kolejnych dniach nadal relatywnie silna.

dw3jrf5

Podziel się opinią

Share

dw3jrf5

dw3jrf5