Trwa ładowanie...
d11hzwy
d11hzwy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Analitycy: we wtorek złoty lekko umocnił się

Wtorkowa sesja była spokojna i przyniosła nieznaczne umocnienie złotego - ocenił analityk domu maklerskiego mBanku Kamil Maliszewski. Ok. godz. 18 za euro trzeba było zapłacić 4,42 zł, za dolara 3,88 zł, za franka szwajcarskiego 3,98 zł, a za funta 5,61 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d11hzwy

"Sytuacja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie z pewnością nie pomaga PLN, gdyż po raz kolejny WIG20 wyróżnił się zdecydowanie na minus na tle innych europejskich parkietów. Wiele wskazuje obecnie na to, że na parze EUR/PLN pozostaniemy na poziomach 4,40-4,43 aż do piątkowej decyzji agencji Moody's w sprawie ratingu Polski" - wskazał Maliszewski.

Jego zdaniem również w przypadku pary USD/PLN czeka nas raczej stabilizacja w okolicach 3,90, która - w jego ocenie - ma szansę zakończyć się wybiciem w stronę okrągłego poziomu 4 zł.

"Nastroje na globalnych rynkach generalnie sprzyjały we wtorek walutom z naszego regionu, z których najsilniejszy okazał się węgierski forint. Optymizm panujący na najważniejszych rynkach akcyjnych w mniejszym stopniu widoczny jest w przypadku cen surowców, przez co waluty krajów rozwijających się nie będą silnie na nim korzystać. Nie widać więc w tym świetle szans na większe umocnienie naszej waluty, jeżeli nie zostaniemy pozytywnie zaskoczeni przez decyzję agencji Moody's" - zaznaczył analityk.

d11hzwy

Maliszewski dodał, że od poniedziałku nieznacznie zmienił się kurs na parze GBP/PLN i znajduje się w okolicach 5,61. "W środę oraz w czwartek poznamy ważne doniesienia z Wielkiej Brytanii, m.in. zostaną opublikowane dane o produkcji przemysłowej, co może powodować, że największe wahania w przypadku złotego zobaczymy właśnie w odniesieniu do funta" - ocenił.

Również analityk domu maklerskiego Banku Ochrony Środowiska Konrad Ryczko uznał, że wtorkowa sesja przyniosła lekkie umocnienie złotego.

"Na rynku widać, iż następuje próba stabilizacji PLN (...)w oczekiwaniu na piątkową decyzję agencji Moody's. (...) Od decyzji agencji zależeć będzie zakończenie tygodnia notowań na PLN. Ewentualna sama obniżka perspektywy wydaje się być już wliczona w cenach i może stanowić czynnik popytowy dla polskiej waluty" - wskazał Ryczko.

d11hzwy

Podziel się opinią

Share

d11hzwy

d11hzwy