Trwa ładowanie...
d1b6z4o
04-04-2017 16:25

Analitycy: złoty stracił na wartości

Złoty stracił we wtorek na wartości wobec głównych walut - ocenili analitycy. Ok. godz. 16.20 euro kosztowało 4,25 zł, dolar 3,99 zł, funt brytyjski 4,97 zł, a frank szwajcarski 3,98.

d1b6z4o

Zdaniem Rafała Sadocha z DM mBanku Polska waluta pozostaje w głównej mierze pod wpływem czynników globalnych. "Te w ostatnich dniach uległy pogorszeniu, niemniej jednak wtorkowe otwarcie sesji w USA nie wskazuje na dalszy wzrost awersji do ryzyka, w związku z czym i złoty może jeszcze zyskać dzięki poprawie sentymentu" - dodał analityk.

"W obecnej konfiguracji rynkowej przestrzeń do dalszego umocnienia polskiej waluty pozostaje niewielka" - ocenił Sadoch. Przypomniał, że w środę i w piątek poznamy zapisy dyskusji z ostatniego posiedzenia Fed oraz marcowe dane z rynku pracy. "Jeśli wzrosną oczekiwania, co do zacieśnienia polityki pieniężnej w USA, trudno będzie w tym środowisku zyskać złotemu" - dodał.

Konrad Ryczko z DM BOŚ zauważył, że we wtorek złoty "kontynuował ruch korekcyjny zapoczątkowany w piątek". Wskazał, że "obserwujemy lekkie schłodzenie nastrojów na szerokim rynku, co zwyczajowo negatywnie odbija się na wycenach walut rynków wschodzących".

Zdaniem Ryczki "inwestorzy czekają na zapiski Fed oraz Europejskiego Banku Centralnego, które rozpatrywane będą przez pryzmat dalszych zmian w zakresie globalnej polityki monetarnej".

d1b6z4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6z4o