Trwa ładowanie...

Analiza techniczna indeksu WIG 20 i kontraktu terminowego FPL20

ANALIZA TECHNICZNA WIG20 i FPL20

Share
Analiza techniczna indeksu WIG 20 i kontraktu terminowego FPL20Źródło: Thinkstockphotos
d1rvyqe

WIG20

Prognoza ruchu krótkoterminowa: trend wzrostowy
Prognoza ruchu średnioterminowa: trend boczny
W układzie H1: wtorkowa sesja doprowadziła do stabilizowania się ponad lokalnymi dołkami 2292 - 2294 pkt., które na koniec dnia zostały zachowane. WIG20 zniżkował na poprzedniej sesji z rejonów 2332 punktów do minimów 2296 pkt., oscylując w dół przez większą część sesji z rejonu oporu 2329 – 2332 punktów do najwolniejszych zielonych średnich r-MMA. Taki układ pozwolił utrzymać kupno wg modelu Guppy’ego, ale testowanie unoszącej się w górę, najwolniejszej, zielonej r-MMA w H1 jest bardzo ryzykowne, gdyż połamanie 2292 pkt. prawdopodobnie będzie oznaczać wstęp do korekty spadkowej. Wówczas o wiele trudniej będzie popytowi wypchnąć kurs WIG20 powyżej minionych, piątkowych maksimów 2334 pkt.

Kolejna sesja nowego tygodnia nie dała kluczowego rozstrzygnięcia także w układzie najwolniejszych i średnioterminowych r-MMA Guppy’ego, które poruszają się wstępnie wzrostowo, nie generując dynamicznego sygnału dla hossy. Natomiast w krótkim terminie nadal możliwe jest odreagowywanie ostatnich spadków jeśli wskazane powyżej minima zostaną zachowane i/lub przekroczone w górę po ewentualnym, nieudanym na nie ataku.

Wskaźnik DMI/ADX generuje oscylacyjne „sprzedaj”, ale przy braku impetu tego trendu, gdyż ADX porusza się w bok. Także główne wskaźniki Wiliams’a nie wysyłają istotnego wzmocnienia czy konkretnego impulsu słabości, ale jednak dają słabe wskazanie kupna. Brak wyjścia górą ponad opór 2329 – 2334 pkt. lub trwałe połamanie ww. minimów da trigger do spadków na GPW, natomiast przełamanie pro-podażowej bariery wykształci impuls do zwyżek.

d1rvyqe

W układzie dziennym: DMI / ADX podtrzymuje kupno i przeciętną siłę omawianej tendencji, więc lekko unosząca się linia CCI spod 0 punktów pozwala na wzmocnienie, przy położeniu kursu WIG20 powyżej linii Kijun-sen.

[ WIG 20

]( http://finanse.wp.pl/isin,PL9999999987,notowania-podsumowanie.html )

d1rvyqe

Kontrakty terminowe FPL20
Pozycja krótkoterminowa: krótka, jeśli kurs FPL20 poniżej 2348 punktów (w oparciu o pivoty Camarilla, D1)
Pozycja średnioterminowa: długa (w oparciu o pivoty Modyfikowane, W1)
Prognoza ruchu krótkoterminowa: trend wzrostowy

Prognoza ruchu średnioterminowa: trend boczny

W układzie H1: FPL20 nieznacznie zniżkowały wczoraj od poziomu z otwarcia, wahając się wokół niego w zakresie 2339 - 2299 punktów, kończąc handel przy 2308 pkt. (poprzednie zamknięcie: 2311 pkt.). Takie zamknięcie pozwoliło obronić w ujęciu liniowym psychologiczną barierę 2300 punktów, co nie dało wystopowania pozycji długich z ujęcia W1. Według modelu Camarilla gracze zadecydowali na ostatniej sesji o zajmowaniu pozycji krótkich, przeciwstawnie do ujęcia średnioterminowego. Tuż przed otwarciem sesji system, zbudowany na pivotach z D1, pokazywał „sprzedaj”. Ruch z dziennych maksimów 2339 pkt. z rejonu znad R3 Camarilla 2332 punktów do poziomu S2 Camarilla 2299 punktów wykreował chwilowe, intrasesyjne zyski. Natomiast niskie poziomy sesyjne generalnie pozwoliły na zbudowanie akumulacyjnej półki 2299 - 2305 pkt. i stworzyły platformę na powiększanie czy budowanie pozycji „long” z ujęcia W1.

W układzie H1 nadal mamy na ww. futures tendencję wzrostową, do tego potwierdzoną w wyższych czasowo interwałach np. w H4 – D1, ale przełamanie 2299 punktów prawdopodobnie przyniesie słabość na FPL20.

W układzie dziennym: interwał dzienny podtrzymuje impet wzrostowy, niezbędny do rozwinięcia się hossy. Warto zerknąć na wykres D1 w oparciu o model średnich Guppy’ego. Żółte średnie r-MMA posiadają kierunek lekko wzrostowy a kurs z sesji na sesję notuje zamknięcia ponad najszybszą, żółtą średnią. To daje impuls do wybicia w kierunku 2390 – 2400 punktów, ale tylko po połamaniu oporu 2336 – 2348 pkt. Jeśli linia CCI spadnie poniżej 0 pkt. przy pojawieniu się sprzedaży na DMI / ADX to wówczas powyżej zakreślona opcja zwyżkowania zostanie zanegowana a prawdopodobnie żółta wstęga średnich przejdzie do kierunku spadkowego.

d1rvyqe

W strategii krótkoterminowej krótka ze stopem 2350 pkt.

W strategii średnioterminowej pozycja krótka ze stopem 2280 pkt.

[ FPL20

]( http://finanse.wp.pl/isin,PL0GF0006239,notowania-podsumowanie.html )

d1rvyqe

Michał Pietrzyca
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34429/150128_biuletyn_sygnaly_techniczne.pdf )

d1rvyqe

| Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska SA z siedzibą w Warszawie wyłącznie w celach informacyjnych. Opiera się na historycznej analizie kształtowania się kursów giełdowych bez uwzględnienia jakiejkolwiek fundamentalnej metody wyceny akcji. Jest przeznaczony wyłącznie dla klientów DM BOŚ SA i udostępniany nieodpłatnie. Nie jest dystrybuowany za pośrednictwem kanałów dystrybucji rekomendacji oraz nie jest przekazywany do publicznej wiadomości za pośrednictwem mediów. DM BOŚ S.A. ostrzega, iż niniejszy komentarz nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców” (Dz. U. nr 206 z 2005 r.), nie stanowi porady inwestycyjnej, nie jest analizą inwestycyjną, ani analizą finansową w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (
Dz.U. z 2005 roku, nr 183, poz.1538 z późń.zm.), nie stanowi oferty zbycia lub nabycia wymienionych w niej instrumentów finansowych, nie stanowi podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania jakiegokolwiek zobowiązania. Informacje zawarte w niniejszym komentarzu oparte są na danych uzyskanych ze źródeł, które DM BOŚ SA, działając w dobrej wierze i z należytą starannością, uważa za wiarygodne. DM BOŚ SA nie gwarantuje jednak dokładności, kompletności oraz trafności tych informacji. DM BOŚ SA, jego organy zarządcze, organy nadzorcze, ani pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego komentarza. DM BOŚ S.A. nie ponosi odpowiedzialności za straty lub utracone korzyści Klienta związane z realizacją zleceń z wykorzystaniem Sygnałów Technicznych, ani za wszelkie szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych Klienta , skutki finansowe i niefinansowe powstałe w wyniku wykorzystania niniejszego komentarza lub zawartych w nim informacji. DM
BOŚ S.A. nie gwarantuje osiągnięcia określonych wyników finansowych na zawartych przez Klienta transakcjach wykorzystujących matematyczne mechanizmy transakcyjne. Wszelkie opinie, prognozy, kalkulacje i szacunki zawarte w niniejszym komentarzu stanowią jedynie wyraz subiektywnej oceny autora na moment jej wydania i mogą być zmieniane bez uprzedzenia. Opinie wyrażone w niniejszym komentarzu nie pozostają w jakiejkolwiek zależności od rekomendacji przygotowywanych przez DM BOŚ SA. DM BOŚ SA nie jest zobowiązany do aktualizowania ani modyfikowania niniejszego komentarza , ani do informowania jego odbiorców w przypadku, gdy jakakolwiek poruszona w nim kwestia lub zawarta w nim opinia, prognoza, kalkulacja lub szacunek ulegnie zmianie lub stanie się nieaktualna. Zabronione jest powielanie i rozpowszechnianie niniejszego komentarza bez pisemnej zgody DM BOS SA. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Klient wykorzystuje informacje zawarte w niniejszym komentarzu na własne ryzyko i
odpowiedzialność. Właściwe Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych – klient detaliczny oraz odpowiednio klient profesjonalny znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d1rvyqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rvyqe
d1rvyqe