Trwa ładowanie...

Analiza techniczna indeksu WIG 20 i kontraktu terminowego FPL20

ANALIZA TECHNICZNA WIG20 i FPL20

Share
Analiza techniczna indeksu WIG 20 i kontraktu terminowego FPL20Źródło: Thinkstockphotos
dx6vuj5

WIG20

Prognoza ruchu krótkoterminowa: trend spadkowy
Prognoza ruchu średnioterminowa: trend boczny
W układzie H1: wtorkowa sesja odwrotnie niż w poniedziałek najpierw przyniosła wzrost kursu do 2275 punktów a następnie spadek w rejon 2242 pkt. i tym samym doprowadziła do poszerzenia układu konsolidacji. Rozciągnięcie się w czasie ruchu bocznego i podtrzymanie stanu stabilizowania się WIG20 ponad lokalnymi dołkami 2228 - 2225 pkt. może niecierpliwić część graczy. Kurs WIG20 przez pierwszą część sesji kroczył w niebieskiej wstędze Guppy’ego a następnie w zakresie żółtej wstęgi średnich r-MMA. Wskazany indeks zakończył wczorajszy handel na minimach dnia, ale zachowując dołki 2228 – 2225 punktów.

Kolejna sesja nowego tygodnia nie przyniosła kluczowego rozstrzygnięcia w układzie średnich Guppy’ego, jednocześnie przy już występującej sesji w USA, po jednodniowej przerwie w handlu na tamtejszym rynku. Wspomniane średnie r-MMA oscylacyjnie opadają, wysyłając sygnały trendu spadkowego. Natomiast w krótkim terminie możliwe jest odreagowanie ostatnich spadków jeśli kurs WIG20 zachowa ww. minima, ale także gdy wybije się ponad 2264 pkt. a następnie nie spadnie poniżej 2250 pkt. Wskaźnik DMI/ADX generuje oscylacyjne „sprzedaj”, przy CCI poniżej -100 pkt.

W układzie dziennym: DMI / ADX nadal wskazuje sprzedaż i wysoką siłę (ADX = 24 pkt.) omawianej słabości, więc przebywająca linia CCI poniżej -100 punktów nadal nie pozwala na silniejsze odreagowanie. Ponadto w D1 WIG20 posiada TL 2264 pkt. i dopiero jego przekroczenie w górę wstępnie aktywuje korektę wzrostową wg Price Action.

dx6vuj5

W układzie tygodniowym: długofalowe tendencje wskazują odnowienie spadków i ryzykowne perspektywy dla długich pozycji. Zachowanie sygnału sprzedaży w W1 wg CCI < -100 pkt. pozwala na spadek WIG20 w stronę minimów z 2013 r.

[ WIG 20

]( http://finanse.wp.pl/isin,PL9999999987,notowania-podsumowanie.html )

dx6vuj5

Kontrakty terminowe FPL20
Pozycja krótkoterminowa: krótka, jeśli kurs FPL20 poniżej 2291 punktów (w oparciu o pivoty Camarilla, D1)
Pozycja średnioterminowa: krótka (w oparciu o pivoty Modyfikowane, W1)
Prognoza ruchu krótkoterminowa: trend spadkowy

Prognoza ruchu średnioterminowa: trend boczny

W układzie H1: FPL20 nieznacznie zniżkowały we wtorek, poruszając się w zakresie 2282 - 2246 punktów, kończąc handel przy 2255 pkt. Według modelu Camarilla gracze zadecydowali na drugiej sesji tygodnia o podtrzymaniu pozycji krótkich, gdyż przez prawie połowę dnia pozwalały na powiększanie kroczącego zysku. Tuż przed otwarciem sesji system Camarilla pokazywał w D1 „sprzedaj. Taki sygnał mógł być istotny dla części inwestorów a ruch z dziennych maksimów 2282 – 2280 pkt., tj. z rejonu dziennego pivotu R2 Camarilla 2278 punktów mógł zostać wykorzystany także do wejścia na spadki dla nowych graczy. Zawahanie się FPL20 w zakresie minionych R2 – S1 Camarilla nie spowodowało silnego impulsu wstępującego do konkretnego zasięgu fali cenowej, a nie przekraczanie tych barier pozwalało podtrzymać lekko spadkowe Price Action na FPL20.

W układzie H1 mamy na ww. futures tendencję zniżkową, do tego potwierdzoną w wyższych czasowo interwałach. Do tego w ostatnim czasie znacznie częściej odnawiane są sygnały spadkowe na DMI / ADX i CCI niż wskazania kupna a to nominuje nowe pokłady słabości na GPW. Jeśli zatem DMI zmieni kupno na sprzedaż to słabość na FPL20 powróci.

W układzie dziennym: interwał dzienny nadal utrzymuje impet w dół. Warto zerknąć na wykres D1 w oparciu o model średnich Guppy’ego. Niebieska wstęga grupujących się niedaleko siebie średnich kroczących jest teraz dynamicznym oporem i warstwa tych średnich opada w dół, będąc jednocześnie poniżej najwolniejszych średnich Guppy’ego, co daje podtrzymanie sygnału sprzedaży i aktualność fazy spadkowej w D1 z targetem testu 2229 – 2151 pkt.

dx6vuj5

W strategii krótkoterminowej krótka ze stopem 2300 pkt.

W strategii średnioterminowej pozycja krótka ze stopem 2330 pkt.

[ FPL20

]( http://finanse.wp.pl/isin,PL0GF0006239,notowania-podsumowanie.html )

dx6vuj5

Michał Pietrzyca
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34390/20150121_analiza_techniczna_dmbos.pdf )

dx6vuj5

| Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska SA z siedzibą w Warszawie wyłącznie w celach informacyjnych. Opiera się na historycznej analizie kształtowania się kursów giełdowych bez uwzględnienia jakiejkolwiek fundamentalnej metody wyceny akcji. Jest przeznaczony wyłącznie dla klientów DM BOŚ SA i udostępniany nieodpłatnie. Nie jest dystrybuowany za pośrednictwem kanałów dystrybucji rekomendacji oraz nie jest przekazywany do publicznej wiadomości za pośrednictwem mediów. DM BOŚ S.A. ostrzega, iż niniejszy komentarz nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców” (Dz. U. nr 206 z 2005 r.), nie stanowi porady inwestycyjnej, nie jest analizą inwestycyjną, ani analizą finansową w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (
Dz.U. z 2005 roku, nr 183, poz.1538 z późń.zm.), nie stanowi oferty zbycia lub nabycia wymienionych w niej instrumentów finansowych, nie stanowi podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania jakiegokolwiek zobowiązania. Informacje zawarte w niniejszym komentarzu oparte są na danych uzyskanych ze źródeł, które DM BOŚ SA, działając w dobrej wierze i z należytą starannością, uważa za wiarygodne. DM BOŚ SA nie gwarantuje jednak dokładności, kompletności oraz trafności tych informacji. DM BOŚ SA, jego organy zarządcze, organy nadzorcze, ani pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego komentarza. DM BOŚ S.A. nie ponosi odpowiedzialności za straty lub utracone korzyści Klienta związane z realizacją zleceń z wykorzystaniem Sygnałów Technicznych, ani za wszelkie szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych Klienta , skutki finansowe i niefinansowe powstałe w wyniku wykorzystania niniejszego komentarza lub zawartych w nim informacji. DM
BOŚ S.A. nie gwarantuje osiągnięcia określonych wyników finansowych na zawartych przez Klienta transakcjach wykorzystujących matematyczne mechanizmy transakcyjne. Wszelkie opinie, prognozy, kalkulacje i szacunki zawarte w niniejszym komentarzu stanowią jedynie wyraz subiektywnej oceny autora na moment jej wydania i mogą być zmieniane bez uprzedzenia. Opinie wyrażone w niniejszym komentarzu nie pozostają w jakiejkolwiek zależności od rekomendacji przygotowywanych przez DM BOŚ SA. DM BOŚ SA nie jest zobowiązany do aktualizowania ani modyfikowania niniejszego komentarza , ani do informowania jego odbiorców w przypadku, gdy jakakolwiek poruszona w nim kwestia lub zawarta w nim opinia, prognoza, kalkulacja lub szacunek ulegnie zmianie lub stanie się nieaktualna. Zabronione jest powielanie i rozpowszechnianie niniejszego komentarza bez pisemnej zgody DM BOS SA. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Klient wykorzystuje informacje zawarte w niniejszym komentarzu na własne ryzyko i
odpowiedzialność. Właściwe Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych – klient detaliczny oraz odpowiednio klient profesjonalny znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

dx6vuj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6vuj5
dx6vuj5