Trwa ładowanie...
dlkje82

Anti planuje na 2011 emisję akcji w wysokości 20 mln zł

28.04. Warszawa (PAP) - Anti planuje na rok 2011 emisję akcji w wysokości 20 mln zł, z przeznaczeniem na częściową spłatę obligacji - 2,5 mln zł oraz inwestycje i przejęcia spółek...

Share
dlkje82

28.04. Warszawa (PAP) - Anti planuje na rok 2011 emisję akcji w wysokości 20 mln zł, z przeznaczeniem na częściową spłatę obligacji - 2,5 mln zł oraz inwestycje i przejęcia spółek - 17,5 mln - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Spółka podała, że jeszcze w tym roku planuje emisję jednorocznych obligacji korporacyjnych na kwotę 5 mln zł, które w całości przeznaczone będą na bieżące finansowanie działalności spółki.

Anti podało, że celem strategii na lata 2010-2012 jest zwiększenie dynamiki wzrostu i uzyskanie dodatniego wyniku netto w 2010 roku o wartości 2 mln zł oraz uzyskanie w latach 2011-2012 marży netto na poziomie 6 proc. przy przychodach przekraczających 100 mln zł.

dlkje82

"Zgodnie z założeniami strategii Anti stanie się liderem rynku w segmencie architektury krajobrazu. Wzrost firmy zostanie zrealizowany poprzez rozszerzenie usług małej architektury o realizację i dostawę rozwiązań z zakresu architektury krajobrazu. Spółka skupi się na rozpoznaniu i zaspokojeniu potrzeb swoich klientów z trzech segmentów rynku: zamówień publicznych, biznesowego, klienta indywidualnego" - napisano.

Według strategii spółka stanie się ogólnopolskim wykonawcą realizacji w sektorze zamówień publicznych architektury krajobrazu z 10 proc. udziałem w rynku zamówień publicznych w 2012 roku.

Spółka planuje utworzenie nowego brandu skierowanego do klientów biznesowych oraz wymagających klientów prywatnych, który ma posiadać cechy typu Premium, aby sprostać najwyższym wymogom w zakresie kompleksowej obsługi klienta.

"Nowy brand będzie podstawą do dynamicznej rozbudowy grupy poprzez przejęcia" - napisano.

dlkje82

Spółka zamierza też rozszerzyć ofertę asortymentową o gamę produktów z kamienia oraz wyposażenia ulic i chodników.

Anti planuje ponadto utworzenie sieci dystrybucji usług w największych aglomeracjach miejskich. Spółka planuje ekspansję na rynki sąsiednie (czeski, słowacki oraz niemiecki).

"Koncentrując się na głównym biznesie, jakim jest architektura krajobrazu, Anti do trzeciego kwartału tego roku zrezygnuje z prowadzenia działalności z zakresu zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkalnymi" - napisano w komunikacie.

Spółka planuje ponadto rozpoczęcie budowy bazy logistycznej w roku 2011.

"Przeniesienie bazy z dotychczasowej lokalizacji umożliwi zwolnienie aktywów w postaci gruntu w atrakcyjnej dla budownictwa mieszkaniowego lokalizacji" - napisano.(PAP)

pif/ jtt/

dlkje82

Podziel się opinią

Share
dlkje82
dlkje82